Ünsal İçin Saçlarını Kazıttılar

Geçtiğimiz aylarda tanısı konulan Liposarkom tümör 3. evre kanser rahatsızlığı yaşayan 19 yaşında Ünsal Çelikoğlu 4 aydır başladığı mücadelede arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesine dahiliye bölümüne giderek iş başvurusu müracatı için sağlık raporu çıkarmaya çalışan Ünsal Çelikoğlu, tomografi film sonucunda kalp ve akciğer arasında oluşan 18 cm boyutlarında oluşan milyonda bir görülen Liposarkom tümör 3. Evre kanser olduğunu öğrendi. Daha sonra ailesiyle Buca Tınaztepe onkoloji polikliniğinde tedavisi süren Çelikoğlu kemoterapi ve radyoterapi alarak tedavisi sürüyor.

Arkadaşları Hiç Yalnız Bırakmadı

Arkadaşları bu duruma destek vermek adına 30 kişilik arkadaş grubu farkındalık yaratmak adına saçlarını aynı anda traş ederek Ünsal’ın yanında olduğunun mesajını verdiler. Moral motivasyon anlamında destek olan Seferihisarlı dostları genç Ünsal’a büyük moral oldu. 

Traşa ilk kendi babasından başlayan Ünsal; “Bu farkındalığı sağlayan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Amacım benim gibi hastalara da bir nebze motive olsun yanında olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi. 


Baba Hüseyin Çelikoğlu; “Oğlumun rahatsızlığını öğrendiğim andan itibaren dünyamız alt üst oldu. Bir baba olarak yanında güçlü olmak zorundayım. İki oğlum var. Bu gibi hastalıkların günümüzde yaygınlaşması bizi derinden üzüyor. Arkadaşlarının düzenlediği bu davranış bizi sevindirdi. Biliyorsunuz geçtiğimiz gün 21 yaşında genç bir kızımızı kaybettik. Yaptığı mücadele ile hepimizin takdirini topladı. Allah çocuklarımıza sağlık uzun ömürler versin. Bu gibi hastalığa yakalanan gençlerimize ve yakınlarımıza destek olmak adına acil şifalar diliyorum. Onlara moral umut kaynağı olsun diliyorum” dedi.

 
Daha sonrasında Saçlarını kazıtan gençler Ünal Çelikoğlu ile birlikte fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştirdiler.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.