15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir İçin Koştular

Seferihisar’da Cumhuriyet’in ilanının 93.yılı nedeniyle koşu düzenlendi.

 

15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’in adının verildiği koşuda öğrenciler birincilik için kıyasıya mücadele etti.

 

Seferihisar İzzet Gül Stadyumunda başlayan Cumhuriyet Koşusu, Atatürk caddesinden devam ederek Kaymakamlık binası önünde son buldu. Kazanan öğrencilere ödülleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde verilecek.

Günün bir diğer koşusu ise birincinin seçilmeyeceği halk koşusu oldu.  Yüzlerce vatandaş toplanarak dev Türk bayrağı ile koşarak Şehit Asb. Kd. Bsç. Ömer Halisdemir, Seyit Ali Onbaşı,  Niğdeli Ali Öztürk’ün fotoğraflarının olduğu “ Çanakkale Geçilmez 1915 ve Türk Milleti Esir Edilemez 2016” yazılı pankart taşıdılar.

Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal marşı okunurken yarışmayı kazanan şu isimler oldu.

dsc_0264 dsc_0299 dsc_0313 dsc_0314 dsc_0326 dsc_0346

 

İşte Sonuçlar

 

Minik Erkekler

 

  1. Umut Özdemir  – Şehit Öğretmen Mehmet İzdal Okulu
  2. Onur Aytekin – Doğanbey Payamlı Okulu
  3. Evren Barış Ener – Yeni Orhanlı Okulu

Minik Erkekler Takım

1 – Şehit Öğretmen Mehmet İzdal Okulu

2 – Ulamış Okulu

3 – Yeni Orhanlı Okulu

 

Minik Kızlar

  1. Sinem Ay – Muharrem Gülpınar Okulu
  2. Sıla Utuğlu – Muharrem Gülpınar Okulu
  3. Zeynep Şimşek – Muharrem Gülpınar Okulu

 

Minik Kızlar Takım

 

 

1 – Muharrem Gülpınar Okulu

2 – Doğanbey Payamlı Okulu

3 – 80. Yıl Sığacık Okulu

 

 

 

 

 

 

Yıldız Erkekler

  1. Ahmet Gül  – Muharrem Gülpınar Okulu
  2. Mertcan Kaygısız – Doğanbey Payamlı Okulu
  3. Onur Susam – Muharrem Gülpınar Okulu

 

Yıldız Erkekler Takım

1 – Muharrem Gülpınar Okulu

2 – Doğanbey Payamlı Okulu

3 – Şehit Öğretmen Mehmet İzdal Okulu

 

 

 

Yıldız Kızlar

 

  1. Aleyna Aytekin – Doğanbey Payamlı Okulu
  2. Deniz Akar – Şehit Öğretmen Mehmet İzdal Okulu
  3. Işıl Perihan Güley – Doğanbey Payamlı Okulu

Yıldız Kızlar Takım

1 – Şehit Öğretmen Mehmet İzdal Okulu

2 – Doğanbey Payamlı Okulu

3 – Ulamış Okulu

 

Genç Erkekler

 

  1. Onur Çakır –  Nejat Hepkon Anadolu Lisesi
  2. Arif İşcan – Asil Nadir Anadolu Lisesi
  3. Yunus Meriç – İ.M.K.B. Mesleki Tek. Anadolu Lisesi

Genç Erkekler Takım

1 – Asil Nadir Anadolu Lisesi

2 – Nejat Hepkon Anadolu Lisesi

3 – İ.M.K.B. Mesleki Tek. Anadolu Lisesi

 

Genç Kızlar

  1. Sena Ceren Milli – Nejat Hepkon Anadolu Lisesi
  2. Zehra Uğur – Salih Değerli Ç.P.L. Anadolu Lisesi
  3. Gamze Karakaş – Asil Nadir Anadolu Lisesi

 

Genç Kızlar Takım

1 – Nejat Hepkon Anadolu Lisesi

2 – Asil Nadir Anadolu Lisesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.