Soyer Seferihisar’da Hayallerimizi Gerçekleştirmiş

TOROS ÜNİVERSİTESİ'NDE 2016-2017 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ. TÖRENDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARLA DİKKAT ÇEKEN, TÜRKİYE'NİN 'SAKİN ŞEHİRLERİ' ARASINDA YER ALAN İZMİR'İN SEFERİHİSAR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'E FAHRİ DOKTORA UNVANI VERİLDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA)

Toros Üniversitesi’nde 2016-2017 akademik yılı açılış töreni düzenlendi. Törende yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken, Türkiye’nin ’Sakin Şehir Başkenti’ Seferihisar’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer’e fahri doktora unvanı verildi. Törende konuşan Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özveren, Seferihisar’da yapılan muhteşem projelerin olduğunu belirterek; “Tunç Soyer resmen hayallerimizi gerçekleştirmiş” dedi.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü’nde düzenlenen törene, Mersin Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, CHP Mersin milletvekilleri Hüseyin Çamak ile Fikri Sağlar, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özveren, Toros Üniversitesi Rektörü Yüksel Özdemir ile akademik ve idari personel katıldı. Törende konuşan Rektör Yüksel Özdemir, Toros Üniversitesi’nin 2009 yılında kurulduğunu, 2010-2011 eğitim öğretim yılında öğrenci alarak faaliyete başladığını belirterek, “Bugün itibariyle 3 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksekokul bünyesinde 38 farklı programda ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim vermektedir.

Halihazırda öğrenci sayısı 4 bin, akademik ve idari personel sayısı 250’e ulaşmıştır. Üniversitemizi bölgesel kalkınmaya önem veren ve bu amaçla bölgedeki sektörlerle her daim işbirliği içerisinde olmaya büyük bir gayret göstermektedir. Nitelikli eleman yetiştirmeye yönelik ortaklaşa yürüttüğümüz projeler meyvesini vermeye başlamış olup bundan sonraki yıllarda artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

TOROS ÜNİVERSİTESİ'NDE 2016-2017 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ. TÖRENDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARLA DİKKAT ÇEKEN, TÜRKİYE'NİN 'SAKİN ŞEHİRLERİ' ARASINDA YER ALAN İZMİR'İN SEFERİHİSAR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'E FAHRİ DOKTORA UNVANI VERİLDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA)

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yaptıklarını, icraatlarını öğrendiğinde hayranlık duyduğunu vurgulayan Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özveren, “Çalışmaları görünce heyecanlandım. Toplumlara karşı hizmetleri, sorunlulukları en iyi yerine getirebilecek insanlar belediye başkanlarıdır. Belediye başkanı olmak çok ciddi bir şanstır. Seferihisar Belediye Başkanı da halkına en iyi hizmeti vermek için çalışmalar yapmış. Yaptığı projeler gerçekten müthiş. Hem sosyal yönü var hem ekonomik yönü var yani her insana dokunan bir proje. Tunç Soyer  resmen benim hayallerimi gerçekleştirmiş. Biz de bunun üstüne Tunç Bey’e fahri doktora unvanı vermeye karar verdik ve bu kabul edildi. Kendisine yaptıkları çalışmalardan ve bizim davetimizi kırmadığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Özveren ve Rektör Özdemir tarafından, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e fahri doktora unvanı verildi. Ardından akademik yılın ilk dersini Başkan Soyer verdi

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.