Tabletler kapansın kitaplar açılsın

Seferihisar Ulamış Ortaokulu öğrencileri ve anneleri Türkçe öğretmenleri Evrim Ocakçı’nın kurucusu olduğu  “Annemle 20 dakika” eTwinning projesi kapsamında “Bir yazarla tanışıyorum” etkinliğinde şair ve yazar Melek Özlem Sezer ile buluştu.

Ulamış Ortaokulu öğrencileri model alarak öğreniyor. Hem aileleri ile verimli zaman geçiriyor hem de teknolojinin zararlı etkilerinden uzaklaşıyor.

Annemle 20 Dakika” eTwinning projesi kapsamında öğrenciler ve anneleri tv, tablet, bilgisayar, telefonu kapatıp her akşam yirmi dakika kitap okuyorlar. Öğrenciler öğretmenlerinin belirlediği yaşlarına uygun kitapları okurken anneleri de yine rehber öğretmenlerinin belirlediği çocuk gelişimi ve anne – çocuk iletişimi ile ilgili kişisel gelişim kitaplarını okuyorlar. Veliler hem çocuklarına örnek oldukları hem yeni bilgiler öğrendikleri için ve çocuklarını biraz olsun teknolojinin zararlarından korudukları için mutlular.

Evrim Ocakçı  “Bizler öğrencilerimizin model alma yoluyla kitap okuma alışkanlığı kazanmasına ve aileleri ile kaliteli vakit geçirmelerine öncülük ettiğimiz için gururluyuz.

Kitap ve okuma sevgisi, yazmanın ve okumanın büyüsü ” konularında öğrencilerimizi ve annelerimizi aydınlatan yazarımız anlattığı masallarla da kalplerimize taht kurdu. Okumak ve yazmak üzerine sorularını soran öğrenci ve annelerimizi açıklayıcı cevaplarıyla yepyeni düşünce kapılarını açan yazarımızla birlikte olan annelerimiz; yaşamlarında ilk kez bir yazarla tanıştıklarını ve sohbet ettiklerini söyledi. Bu projenin tüm etkinlikleri ve yazar buluşmasının yaşamlarında büyük bir fark yarattığını ifade ettiler.  Öğrencilerimiz ise okuma sevgilerinin ve kitaplara ilgilerinin bir kat daha arttığını bu anılarını hiç bir zaman unutmayacaklarını söyledi. Söyleşimiz kitaplara, okumaya ve yazmaya büyük bir ilgi, merak, sevgi uyandırdı.  33 şehir 2 ülkede uygulanan projemizle okuma sevgisi ve alışkanlığının kazanılmasında ülkemizde öncülük ettiğimiz için çocuklarımız ve aileleri adına mutluyum, gururluyum” dedi.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.