Soyer’den Büyükerşen ve İmamoğlu ziyareti

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Büyükerşen ziyaret sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İnanıyorum ki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Güzel İzmir’i çok daha ileriye taşıyacaktır’ ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin nezaket ziyareti olduğu öğrenildi. Soyer ve Büyükerşen ziyaret sonrası sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda birbirlerinden övgü ile söz ettiler.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer paylaşımında “Eskişehir’in efsane Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ettim. Başkanlığın aşkla yapıldığında ne kadar güzel ve başarılı olduğunu bir kez daha gördüm. Dilerim bu bilge insan genç kuşakları aydınlatmaya, onlara örnek olmaya uzun yıllar devam eder. #Aşklaİzmir” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL İZMİR’İ ÇOK DAHA İLERİYE TAŞIYACAKTIR”

Başkan Büyükerşen de, “Hayata geçirdiği projeler ile Seferihisar’ı örnek bir ilçe haline getiren sevgili kardeşim Tunç Soyer’e nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, güzel İzmir’i çok daha ileriye taşıyacaktır” paylaşımında bulundu.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soyer Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile Görüşecek,

#Aşklaİzmir

Ziyarette konuşan CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, “Gönlüm, yüreğim, bütün heyecanım ve dualarım seninle. İnanıyorum ki İstanbul’u değiştireceksin. Hem de hakkettiği yere taşıyarak. Bu hissiyatı paylaşmak için geldim. Desteğimi, dualarımı ve inancımı bil istedim.” dedi.

“İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZİYARETİ BENİ MUTLU ETTİ”

Esenyurt’taki seçim çalışmalarının ardından Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ne geçen Ekrem İmamoğlu, buradaki makamında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştü. Ziyaretten dolayı Soyer’e teşekkür eden İmamoğlu, “Sevindirici olan Türkiye’nin her yerinden çok kıymetli tecrübelere sahip belediye başkan adaylarıyla birlikte yola çıkmış olmak. Kendi adaylığım kadar sevindiğim, arkadaşlarımız var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ziyareti beni mutlu etti. Umut ediyorum işbirliğimiz hem fikirsel anlamda, hem tecrübeleri birleştirme noktasında, hem iki kent için, hem de Türkiye’deki kentler için devam edecektir. Biz Türkiye’nin lokomotifi olma, bütün sorunların yereldeki çözümleri oluşturma konusunda büyük başarıya imza atacağımıza inanıyoruz. Sorunun çözümü yerelden başlayacaktır. Tunç Soyer ağabeyimin yolu açık olsun. Beraber büyük bir başarıya imza atacağız” ifadelerini kullandı.

“DESTEĞİMİ, DUALARIMI VE İNANCIMI BİL İSTEDİM”

Daha sonra konuşan Tunç Soyer de, “Gerçekten ismin açıklandığı günden beri içime su serpildi. Senin gibi iyi yetişmiş, siyaseti tertemiz yürüten ve başarı hikayesi olan birinin aday olması ümit verici. Gönlüm, yüreğim, bütün heyecanım ve dualarım seninle. İnanıyorum ki İstanbul’u değiştireceksin. Hem de hakkettiği yere taşıyarak. Bu hissiyatı paylaşmak için geldim. Desteğimi, dualarımı ve inancımı bil istedim. O yüzden yanındayım. Türkiye yerelden değişecek. Artık o çok net olarak orta. Yereldeki başarıyı bizler ortaya koymalıyız. En büyük sorumluluğumuz bu. İnsanlar umut bekliyor. Kapımızda ekonomik kriz var. Gerçekten büyük sıkıntıları var bu insanların. Onların hayatlarını iyileştirmek asli görevimiz. El ele vereceğiz ve Türkiye’yi hakkettiği yere taşıyacağız. Arkadaşlar bilmez belki, biz Ekrem başkan ile çok panellere katıldık, ortak konuşmacı olduk. Bu vesile ile onu derinliğini entelektüel birikimini yakından tanıma fırsatı bulduk. Sadece sokakta iş yapan biri değil, aynı zamanda yaptığı işin arkasında olan biri. Yaptığı her şeyin teorik birikimi var. Onu görmek de çok umut verici. Yaptığınız işlerin fikri bir karşılığı yoksa o dökülebiliyor. Ama senin öyle değil. Söylediğin her şeyin karşılığını sokağa aktarıyorsun. Velhasıl iyi ki Ekrem başkan aday gösterildi. İstanbul için çok umut verici bir adım bu. O da bunu tam kalbimle inanıyorum ki tamamına erdirecek. Böylece İstanbul bambaşka bir güzelliğe kavuşacak.” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, yarın Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıkacak. Soyer’e isteyen ilçe başkanları ve başkan adayları da eşlik edecek. CHP İzmir’in başkan adayları Anıtkabir’e gidecek  Saat 11 de Anıtkabir e Çelenk koyacak , ardından Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş i ziyaret edecek.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.