SODEM Edirne’de Toplandı

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM),  CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un katılımıyla Edirne’de toplandı.

 

29 Kasım Salı günü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Akademi SODEM toplantısı Freidrich Ebert Stiftung (FES) işbirliğiyle gerçekleştirildi.

 

Açılışta konuşan SODEM ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Akademi SODEM’in öneminden bahsettiği konuşmasında şunları söyledi:

 

“Belediye Başkanları olarak Akademi SODEM’deki hocalarımızdan güç alıyoruz. Onları dinlemek hepimize çok şey katıyor. Böylelikle SODEM güçleniyor. Hep birlikte CHP’yi iktidara taşımaya yardımcı olacak çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz. Bugün bizi yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’a, bizimle işbirliği yapan FES’e ve ev sahibi Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyorum.”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı konuşmada; “SODEM’i ve yaptıkları çalışmaları çok önemsiyoruz. Akademi SODEM’de hocalarımız çok değerli bilgilerini başkanlarımızla paylaşıyor. Ben de bugün burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

 

Akademi SODEM,  Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Korel Göymen’in “Küresel Eğilimler ve Yerel Yönetimlere Yansımaları” sunumuyla başladı. Gün boyu devam eden toplantıda “Kent, Kır ve Kıyı” başlığıyla Faruk Göksu bir sunum yaptı. Toplantı, Şükrü Küçükşahin’in “Medyanın Güncel Durumu”, Onur Eryüce’nin “SODEM’in Uluslararası İşbirliği” konularında yaptıkları sunumlarla devam etti. Toplantı, Bekir Ağırdır tarafından “Veriye Dayalı İdarede Yeni Yöntemler” sunumuyla tamamlandı.

Toplantıya katılan CHP’li belediye başkanları şu isimler oldu: Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, SODEM YK Başkanı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Kırklareli Belediye Başkanı Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Ekşinat.

 

dsc_2646 dsc_2660

 

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.