Seferihisar’ın en modern mimarlık ofisi açıldı

Türkiye’nin birçok yerinde başarılı projelere imza atan Seferihisarlı Mimar Ayşe Gül Okyay, Necat Hepkon Caddesi’nde ikinci mimarlık ofisini açtı.

Türkiye’nin birçok yerinde başarılı projelere imza atan Seferihisarlı Mimar Ayşe Gül Okyay, Necat Hepkon Caddesi’nde ikinci mimarlık ofisini açtı.

Seferihisar’ın inşaat sektörü açılışta buluşurken, mimarlık ofisinin açılış kurdelasını Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin kesti.

Yetişkin, “Seferihisar’ın kaderini gençler ve kadınlar değiştirecek. Ayşegül Hanım, yaptığı işlerle kendini genç yaşta kanıtlamış biri. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Seferihisarlı genç mimar Ayşe Gül Okyay, çok beğenilen proje ve çizimleriyle inşaat sektörüne farklı bir bakış açısı getirirken, sosyal faaliyetlerdeki etkinliği ile de Seferihisar’ın kültürel yaşamına önemli katkı sağlıyor.

SEFERİHİSAR’A GENÇ MİMAR DOKUNUŞU

Gerek öğrencilik dönemini, gerekse üniversiteden mezun olduktan sonraki yıllarını dolu dolu geçiren 30 yaşındaki Ayşe Gül Okyay, PM Sanat, Tasarım ve Mimarlık adıyla yeni bir kurumsal kimlik kazandırdığı Parşömen Mimarlık ile bir yandan Seferihisar mimarisine damgasını vuruyor. Bir yandan da Kent Konseyi’ndeki başarılı çalışmaları ile kentin sosyal dokusuna katkı sağlıyor.

Seferihisar 1989 doğumlu olan Ayşe Gül Okyay, ilk ve orta öğrenimini Seferihisar’da tamamladı. Lise öğrenimini 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde sürdürdükten sonra İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandı. Öğrencilik yıllarından itibaren İstanbul’da büyük projelerde yer alan Okyay, İzmir’de çeşitli firmalarla çalıştıktan sonra doğup büyüdüğü yer olan Seferihisar’a döndü. Üzerine ilk mimari çizimlerin yapıldığı parşömenden esinlenerek 2013 yılında Parşömen Mimarlığı kurdu.pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.