Seferihisar’a temiz yakışır

Seferihisar Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Seferihisar’a temiz yakışır diyerek çevre temizliği yaptı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin öncülüğünde 16 ekibe bölünen belediye çalışanları, Seferihisar’ın tüm sokaklarını ve sahillerini temizledi.

İsmail Yetişkin “Şu anda dünyada ve ülkemizde Covid-19 salgını devam ederken 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde belediye olarak bir fark yaratmak istedik, Seferihisarı köşe bucak temizleme kararı aldık. Bütün belediye personellerini Seferihisarı temizlemek için davet ettik, ilçemizin her köşesinde şu anda Seferihisar’a temiz yakışır diyerek temizlik ve mıntıka yapıyoruz” dedi.

1972 yılında İsveç’in Stokholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilen 5 Haziran temiz bir ortamın insanlığa sağladığı temiz gıda güvenliği ve gelişmiş sağlıktan, su temini ve iklim istikrarına kadar geniş faydalara dikkat çekiyor. 

Sabah 09.00’da Seferihisar Belediyesi önünden başlayan etkinlikte belediye çalışanları 16 ayrı ekibe bölünerek, mahallelerde ve sahillerde temizlik çalışması yaptı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak ve parti yönetimi, CHP Seferihisar Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ile tüm belediye personeli temizlik çalışmalarına katıldı. Ayrıca Ürkmez Mahallesinde  yapılan temizlik çalışmalarında beş ayrı ekip parklar ve plajlarda temizlik yaptı.Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendi

Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendi

Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendi


Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendiSeferihisar ‘dip bucak’ temizlendi

Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendi


Seferihisar ‘dip bucak’ temizlendiSeferihisar ‘dip bucak’ temizlendi
pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.