Seferihisar Kurabiyesi Geliyor

Türkiye’nin ilk doğal yaşam köyüne ev sahipliği yapan Seferihisar’da üretici ve özel sektör işbirliği ile Seferihisar Kurabiyesi üretilmesi için ilk adım atıldı.’Başka Bir Tarım Mümkün’diyerek Ulamış’ta karakılçık buğdayı ve armola peynirinin yeniden canlandırıldığı, bölgenin önemli geçim kaynağı mandalinaya katma değer yaratacak plan ve projelerin hayata geçirildiği Seferihisar’da üretici ve özel sektör işbirliği ile yeni başarı öykülerine imza atmak için güçbirliği yapacak. Köy Koop, üreticinin karakılçık buğdayı, mandalina ve sütünü değerlendirerek özel’Seferihisar Kurabiyesi’üretmek için Veli Usla Dondurma ve Pastacılık A.Ş. ile görüşme karan aldı. 

Veli Usta Dondurma ve Pastacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onurcan Yüce, üretici kooperatifleriyle güçbirliğine uzun süredir devam etiklerini belirterek, “Sütün piyasadaki değeri 1.70 lira iken, işletme olarak sütü 2.5- 3 liradan alıyoruz. Çünkü, ürettiğimiz dondurma başla olmak üzere süt ürünlerinde kalitemizi devam ettirmemiz için iyi fiyat vermek zorundayız. Süte 1.70-1.75 lira verirsek, ben üreticiyi koruyamam, o da işini sürdüremez” dedi. Bu kapsamda halen bir büyük kooperatif için Türkiye genelinde dondurma ürettiklerini, 300 gramlık ambalajla başlayan üretimin önümüzdeki sezon çeşitleneceğini kaydeden Yüce, “Üretim süreçlerine hakim olduğumuz ve denemeleri başanyla hayata geçirmemize imkan veren tesis hazır. Kooperatif un üretiyorsa, tesisimiz var. Kurabiye üretiriz, süt üretiyorsa, dondurma yapabiliriz. Böylece üreticinin ürününün katma değeri yükselmiş olur ve istediği yere istediği kadar salabilir” diye konuştu. 

Geçtiğimiz günlerde bir araya geldikleri Köy Koop Genel Başkanı Neptün Soyer ile görüşmeleri hakkında da bilgi veren Onurcan Yüce, “Kooperatiflerle yaptığımız işbirliğine yeni halkalar ekleyebiliriz. İlk adımda, mandalinalı dondurma ile başlayabiliriz. Karakılçık buğdayıyla, mandalinalı kurabiyeler üretebiliriz. ” ifadesini kullandı. 
Yeni Ekonomi

Eng –

Turkey’s first natural habitat village hosts in Seferihisar producers and private sector cooperation Seferihisar Shortbread first step start.’other farming possible by Ulamış in the revitalization of KARAKILÇIK wheat and Armolia cheese, the region’s main source of livelihood tangerine on will cooperate with the producer and the private sector to sign new success stories in Seferihisar where the plans and projects that will create added value are realized. Village Koop, Veli Usla Dondurma ve Pastacılık A.Ş. has received a negotiation.

Veli Usta Ice Cream and Pastry Co. Vice President of the Board of Directors, Onurcan Yüce, stated the ethics of long-standing cooperation with the producer cooperatives, and said, uzun While the value of the milk in the market is 1.70 TL, we take the milk as a business for 2.5-3 TL. Because, we have to give good price to keep our quality in dairy products. If we give milk to 1.70-1.75 pounds, I can not protect the manufacturer, he can not continue his work, ” he said. In this context, still they produce ice cream in Turkey for a large cooperative, production began packages of 300 grams Supreme Noting that next season’s diversification, “we have mastered the production process and attempts to be successfully ready to plant allowing us realize. If the cooperative is producing flour, we have a facility. We produce cookies, if it produces milk, we can make ice cream. Thus, the value added of the manufacturer’s product will be increased and can release as much as he wants, “he said.

Onurcan Yüce, who gave information about his meetings with the President of the Village Koop Neptün Soyer, who came together recently, said: gel We can add new rings to our cooperation with cooperatives. In the first step, we can start with tangerine ice cream. We can produce tangerine cookies with tinned wheat. ”He said.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.