Resmi kurumda Ak Parti seçimi

Türkiye’de devlet memurluğu 657 sayılı Kanun’un 7. maddesi uyarınca “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar”yazarken aksi iddia Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nden geldi.

Ak Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları başkanlık seçimi için toplantı salonlarını Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı’na tahsis eden İlçe Tarım Müdürlüğü bununla da yetinmeyip resmi bina girişlerine pankart asılmasına izin verdi.

Seferihisar’da resmi bir kurumda bir siyasi partinin seçim etkinliği yapılmasının yanı sıra resmi binaya asılan siyasi içerikli “Hoşgeldiniz” pankartı görenleri şasırttı.

Ak Parti İlçe Başkanlığı seçim için salon bulunamadıklarını ve bu konuda sadece İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yanıt aldıklarını açıklarken Seferihisar Belediyesi’nden “Düğün salonumuz müsait ve bize herhangi bir yer talebi gelmedi” cevabı geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Senem Gürer Solak yaptığı açıklamada ” Kamu kurumuna ait bir binada AK Parti’nin toplantı yapması, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün önüne kocaman parti logosu koyulması gelinen durumun göstergesi. Hoş olmayan, devletin eşitlik ilkesini zedeleyen bir durum.Kamuoyunun taktirine sunuyoruz ” dedi.

Ak Parti Kadın Kolları yeni Başkanı Güler Boler oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar eski ilçe başkanı ve Seferihisar Belediyesi eski CHP meclis üyesi, Seferihisar Belediyesi Ak Parti meclis üyeliği görevlerini de yapan Güler Boler kısa bir süre önce AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Selva Çam tarafından Seferihisar İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atanmasının ardından bugün resmi kurumda yapılan seçim sonucu tescillenerek yeni başkan oldu.

pubg uc

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.