Başkandan Büyük Müjde ve 1 Mayıs Coşkusu

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1 Mayıs’ta 205 belediye işçisine sendika hakkı verdiklerini açıkladı. Belediye çalışanları ve Başkan Soyer’le birlikte 1 Mayıs’ı önce Belediye önünde, ardından Gündoğdu Meydanı’nda coşkuyla kutladı.

Başkan Soyer, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda Seferihisar Belediyesi önünde işçilerle buluştu. Kutlamalara Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu, Seferihisar Eğitim Sen Temsilciliği, CHP İlçe yönetimi ve belediye çalışanları katıldı.

HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı konuşmasında; “Bugün hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum. Hayatım boyunca, ortaokul sıralarından beri emekten yana, ezilenlerden yana bir dünyaya inandım. Ezene karşı mücadeleye bunun için de işçi sınıfının, emekçilerin örgütlenmesi gerektiğine inandım. Altı yıl önce bu koltuğa oturduğum zaman müthiş bir utanç duygusu yaşadım. Altı yıl boyunca bu utanç duygusuyla yaşadım. Çünkü burada taşeron işçi ve sendikalı işçi aynı işi beraber yapıp, farklı ücretler alıyorlardı. Burada bir kardeşlik kurmak mümkün değildi. Onun için ne yaparız ne ederiz de bizim taşeron işçileri sendikalı yaparız diye kafa yorduk. Dün akşam nihayet bir fırsatını bulduk. Altı yıldır bütün işimiz gücümüz çatlak bulmak, oradan sızmak, oradan yaşam odası yaratmak. Nihayet bizim için bu utanç devri kapanıyor. Şimdi sizlerin kendinizi çok daha güvencede hissedeceğiniz, çok daha huzurlu yaşayacağınız bir dünyanın kapısını açıyoruz. Dilerim ki sizlerde bununla ilgili üzerinize düşünleri yaparsınız. Dün akşam tüm meclis üyesi arkadaşlarımla beraber bu kararı verdik. Huzurlarınızda tüm meclis üyesi arkadaşlarıma bir ekip olmanın duygusuyla hareket ettikleri için şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum.

SİZDEN TEK BEKLENTİM ŞUDUR:

Değerli arkadaşlar bundan sonrası ile ilgili sizden beklentimi de söyleyeyim. Tek bir şey bekliyorum. Bu memleketi sevin, Seferihisar’ı sevin. Seferihisar’ın toprağını, denizini, kuşunu, böceğini sevin. Seferihisar’ın insanını sevin ve aldığınız ücretin karşılığında çalışın, emek verin. Emin olun ki en iyi yurtseverlik, en güzel milliyetçilik en doğru insanlık memleket için çalışmaktır.

KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA, YA HEP BERABER YA HİÇ BİRİMİZ

Bugün gerçekten 1 Mayıs hem bir bayram, hem de hem de mücadele günü. Neden biliyor musunuz? Biz bu topraklarda özgürce yaşayalım diye, refah içinde yaşayalım diye canlarını vermiş, işkence görmüş, hapishanelerde yatmış onlarca, yüzlerce, binlerce devrimci var. Onların saygın anısına, onların tertemiz anısına hürmet etmek için ve bizden sonra gelecekler için yani bu pırıl pırıl gençlere tertemiz bir dünya bırakmak için çalışmak zorundayız, örgütlü  çalışmak zorundayız. Bir şeyi aklınızdan çıkarmayın. Gezinin son cümlesidir, “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiç birimiz”

 

DSC_1097 DSC_1105 DSC_1171 DSC_1231 DSC_1240

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.