Tunç Soyer İşçiye Müjdeyi, Doğan’a Cevabı Verdi…

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye çalışanlarına 1 Mayıs müjdesi verdi ve toplu sözleşmeyi imzaladıklarını söyleyerek işçilere yapılan %14’lük zammı açıkladı. Kendisiyle ilgili AKP’li işçileri işten çıkarttığını iddia eden İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan’a da cevap veren Soyer; “Bilal Bey’e merhamet ve şefkat konusunda güç kuvvet ve sabır diliyorum” dedi.

Seferihisar Belediyesi ve Belediye İş Sendikası tarafından sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeler tamamlandı. 30 Nisan Çarşamba günü düzenlenen törende Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Belediye iş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu tarafından imzalanan sözleşmeye göre, maaş ve sosyal yardımlarla birlikte, belediye işçi ücretlerine %14 zam yapıldı.

İmza töreni sonrasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan’a cevap veren Başkan Soyer; “ Bilal beyin doğru bilgilendirilmediği anlaşılıyor. Belediyenin taşeron şirketlerden hizmet alımı yapması durumunda, o işçiler o şirketin personeli olarak çalışır ve hizmet alım süresinin sonunda o işçilerin görevi biter. Yeni hizmet alımı yapılan şirketler de ister aynı işçilerle ister farklılarıyla çalışır ve bu işçiler doğal olarak belediye işçisi değillerdir. Bilal beyin sadece mevzuatla ilgili değil, çalışanlarla da ilgili olarak yanlış bilgilendirildiği görülüyor. Israrla, kanser hastası bir işçinin mağdur edildiğini ifade ediyor ama o kişi işe gelmemek suretiyle kendisi işten ayrılmış bir kişidir. Bilal Bey, THY yollarında işten atılan 300 kişiyi hatırlattığımızda, genel siyaset değil yerel siyaset yaptıklarından bahsetmiş. O zaman Ödemiş, Selçuk, Kemalpaşa’dan söz edebiliriz. Örneğin, Kemalpaşa’da işten çıkartılıp, taşerona geçirilen 300 kişi ile ilgili değerlendirmesini sormak isterim. Biz, 5 yıldır tek bir belediye işçisini işten çıkarmadık, kimsenin sendikadan istifasını istemedik, kimsenin siyasi görüşünü sormadık. Hepsinin, geçmiş dönemde ödenmeyen ikramiye alacaklarını ödedik. Geçmiş dönemde, yaşanan siyasi kutuplaşmaları sonlandırdık. Seferihisar’da barışı hakim kıldık. Dün 104 Belediye işçisini ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini uzlaşmayla sonlandırdığımız ve 1 Mayıs bayramına yetiştirdiğimiz için vicdanen huzurlu ve çok mutluyuz.

AKP temsilcisi veya yöneticisi olup, özellikle işçi hakları ile ilgili olarak hassasiyet taşıyanların, işlerinin çok zor olduğunu biliyorum. Yerelde de genelde de, örneğin, bugün Taksim’de olup bitenleri, ya da örneğin, iş kazaları ve çocuk işçi çalıştırılması konularında ülkenin sicilini hazmetmelerinin kolay olmadığını tahmin edebiliyorum. O nedenle, özellikle, merhamet ve şefkat konusundaki duyarlılıklarını koruyabilmeleri için Bilal Beye ve tüm çalışma arkadaşlarına, güç kuvvet ve sabırlar diliyorum.” dedi.

 

 

DSC_0935 DSC_0937

pubg uc

1 Yorum

  1. Sayın başkan siz henüz başkan olmadan önce seferihisar kaymakamlığında çalışan iki kadrolu arkadaş vardı.Bunlar ağrılıydılar akpliler ve kaymakam bir olup bu arkadaşların işlerine yasal olmayan yollardan son verdiler.Şimdi soruyorum bilal bey ve diğer akp liler neredeydiler.bu sorunu lütfen siz çözün bu ançak size yakışır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.