(TR-ENG) Seferihisar, bu yıl 20.’si düzenlenecek olan Mandalina Şenliği’nde on binleri misafir etmeye hazırlanıyor. Evrencan Gündüz şarkılarıyla renklenecek şenlikte, mandalina kral ve kraliçesi, en kaliteli mandalina üreticisi, en iyi mandalinalı yemek ve tatlı, en iyi mandalinalı hediyelik eşya seçilecek.

Şenlik, Seferihisar Belediyesi tarafından ilçenin en önemli temel kaynaklarından mandalinanın tanıtımı, üreticilerin desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenleniyor.

Seferihisar’da yetişen mandalinanın daha çok kitleye ulaşıp yeni pazarlar bulmasını hedefleyen şenlik, 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 14.00’de Atatürk Halk Eğitim Merkezi (eski Atatürk İlkokulu) önünden kortej yürüyüşü ile başlayarak kapalı pazar yerinde devam edecek. 

Dünyanın en kaliteli Satsuma mandalinasının yetiştiği yer olan Seferihisar’ın Turuncu Şenliğinde; yöresel kıyafetin bir parçası olan üstlük, yöresel keşkek ve toplamda 15 ton mandalina dağıtılacak.  

Mandalina Kralı ve Kraliçesi seçilecek

Mandalina Şenliği’nin en önemli yarışmalarından biri olan Mandalina Kral ve Kraliçesi seçimi, her sene Seferihisar Belediyesi ve Rönesans Ajans tarafından gerçekleştiriliyor. 10 kraliçe ve 10 kral adayının katılacağı yarışma sonucunda kral ve kraliçe seçilen gençler, ödüllerinin yanı sıra Rönesans Ajans’ta moda çekimleri ve çalışma şansı kazanacak. Aynı zamanda en iyi mandalina üreticisinin seçileceği şenlikte, en iyi mandalinalı yemek ve tatlı, en iyi mandalinalı hediyelik eşya da seçilecek. Ayrıca şenlikte geleneksel en yavaş bisiklet sürme yarışması da yapılacak. 

Evrencan Gündüz konseri Şenliğe Renk Katacak 

Gençlerin favorisi Evrencan Gündüz şarkılarını Seferihisar’da binlerce kişiyle birlikte seslendirecek.

Turuncu Şenliğin programı;

13:30 Atatürk Halk Eğitim Merkezi toplanma (eski Atatürk İlkokulu)

14:00 Kortej Yürüyüşü

14:20-14:50 Festival açılış ve açılış konuşmaları

14:50-15:00 Seferihisar Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Zeybek Gösterisi

15:05-15:20 Kral, Kraliçe Yarışması Jüri Tanıtımı ve Adayların İlk Yürüyüşü

15:35-16:00 Kral, Kraliçe Yarışması Abiye Kıyafet Geçişi ve Aday Tanıtımları 16:15-17:45 EVrencan Gündüz Konseri

17:45-18:00 Kral, Kraliçe Yarışması Ödül Töreni

(ENG) Seferihisar Orange is ready for the festival

 Seferihisar is preparing to host tens of thousands at Mandarin Festival, which will be held for the 20th time this year. The festival will be colored with Evrencan Gündüz songs, the tangerine king and queen, the best quality tangerine producer, the best tangerine food and dessert, the best tangerine souvenir will be selected.

 The festival is organized annually by Seferihisar Municipality in order to promote tangerine, which is one of the most important basic sources of the district, to support and encourage producers.

 The festival, which aims to reach more masses of tangerine grown in Seferihisar, will find new markets.

 At the Orange Festival of Seferihisar, where the world’s best quality Satsuma mandarin is grown; the top, which is a part of the local costume, will be distributed to the local keskek and 15 tons of mandarins in total.

Mandarin King and Queen will be elected

 Mandarin King and Queen of Mandarin Festival, which is one of the most important competitions, is held every year by Seferihisar Municipality and Renaissance Agency. As a result of the contest, which will be attended by 10 queen and 10 king candidates, young people selected as king and queen will win fashion shoots and work chances at Renaissance Agency as well as awards. At the same time, the best tangerine producer will be selected and the best tangerine meal and dessert and the best tangerine souvenir will be selected. There will also be a traditional slowest cycling competition.

Evrencan Gündüz concert will add color to the festival

 Evrencan Gündüz, the favorite of young people, will perform their songs together with thousands of people in Seferihisar.

 The program of the Orange Festival;

 13:30 Meeting of Atatürk Public Education Center (former Atatürk Primary School)

14:00 Walking the Cortege

14: 20-14: 50 Festival opening and opening speeches

14: 50-15: 00 Seferihisar Municipality Folk Dance Group Zeybek Show

15: 05-15: 20 King, Queen Competition Jury Presentation and First March of Candidates

15: 35-16: 00 King, Queen Competition Evening Dress Transition and Candidate Presentations 16: 15-17: 45 EVrencan Day Concert

17: 45-18: 00 King, Queen Competition Award Ceremony

Tangerine girl
pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.