Seferihisar Hayalet Şehir Oldu

TR-ENG

Seferihisar esnafı, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelge kapsamında,kahvehane, spor salonu, kafe ve eğlence yerleri olarak faaliyet gösteren işyerlerinin kapatılması kararı ile kapılarına kilit vurdu.

Seferihisar’da halka açık kafe ve eğlence mekanları olarak faaliyet gösteren iş yerleri, vatandaşları korumak ve koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla geçici süreyle kapatıldı.

Dutlaralınta bulunan Temese kahvehanesi sahibi Halim Temese “Tüm dünyaya yayılan, 7 binin üzerinde kişinin ölümüne yol açan koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacı ile işletmemiz geçici bir süreliğine kapatıldı. Biz kıraathanemizde gerekli dezenfekte işlemlerimizi gerçekleştirdik. Ancak kalabalığın bir araya gelmesini engellemek çok önemli. Tüm vatandaşlarımıza zorunlu kalmadıkça evlerinden çıkmamalarını tavsiye ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yine Seferihisar’da Parşömen kahve evi işletmecisi Nazlı Gülşah Odabaş’ta “Çok hassas bir süreçten geçmekteyiz. Herkesin bu süreci ciddiye alması ve ona göre davranması çok önemli. Bu nedenle tüm Seferihisarlıları bu konuda hepimizi düşünerek davranmaya davet ediyorum. Lütfen kimse önemli bir işi olmadıkça evden çıkmamaya dikkat etsin. Hepimiz duyarlı olursak bu sıkıntılı günleri daha kolay atlatırız” dedi.

Seferihisar became a ghost city Seferihisar shopkeepers locked their doors with the decision of closing the workplaces operating as cafes and entertainment places within the scope of the circular sent by the Ministry of Interior to the governorships of 81 provinces.

Businesses that operate as public cafes and entertainment venues in Seferihisar were temporarily closed in order to protect citizens and prevent the spread of coronavirus.

The owner of the business, Halim Temese, said, “Our business was temporarily closed in order to protect our citizens from the coronavirus epidemic that spreads all over the world, leading to the death of more than 7 thousand people, and to prevent the spread of the epidemic. We carried out the necessary disinfection procedures in our café. However, it is very important to prevent the crowd from coming together. I advise all our citizens not to leave their homes unless it is compulsory. ”

Again, Nazlı Gülşah Odabaş, a cafe owner in Seferihisar, said, “We are going through a very sensitive process. It is very important for everyone to take this process seriously and act accordingly. For this reason, I invite all Seferihisar people to think of us all on this matter. Please be careful not to leave the house unless anyone has an important job. If we all are sensitive, we will survive these troubled days more easily. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.