Otoyol Artık Ücretsiz

Sürücülerin Çeşme Otoyolu’nda yıllardır beklediği değişiklik, 1 Kasım öncesinde hayata geçiyor. Araçların ücretli olarak giriş yaptığı Narlıdere’deki gişeler Güzelbahçe-Seferihisar yol ayrımına taşınacak. Böylece otoyol Güzelbahçe çıkışına kadar ücretsiz olacak

Araçların ücretli olarak giriş yaptığı Narlıdere’deki gişeler, Güzelbahçe-Seferihisar yol ayrımına taşınacak. Önceki yıllarda yerinin Güzelbahçe’ye taşınması için pek çok kez eylem yapılan gişelerle ilgili müjdeli haber, Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’ndan geldi.

Seferihisar da ücretsiz

Vatandaşların yapılacak değişiklikle birlikte Narlıdere’den değil Güzelbahçe çıkışından itibaren ücret ödemeye başlayacaklarını belirten Uraloğlu, 1 Kasım’dan önce yeni sistemin hayata geçirileceğini söyledi. Vatandaşların İzmir-Çeşme Otoyolu’nun Güzelbahçe’ye kadar olan bölümünde ücretlerin kaldırılması talebine yanıt veren ve çalışma başlatan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Narlıdere otoyol gişelerini Güzelbahçe çıkışı Seferihisar yol ayrımına taşıyacak. Düzenlemenin 1 Kasım tarihine yetiştirilmeye çalışıldığını ifade eden Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, “Yeni düzenlemeyle birlikte Çeşme Otoyolu’nu kullanan vatandaşlar, Güzelbahçe çıkışına kadar ücret ödemeyecek. Seferihisar yol ayrımından sonrası ücrete tabi olacak. Bu şekilde Seferihisar’a gidecek vatandaşlar da ücret ödememiş olacak” dedi.


“Eşitlik ilkesine aykırı”
tepkisi kararda etkili oldu

2006 yılından beri otoyolun Bornova-Karşıyaka-Çiğli bölümünün ücretsiz, Narlıdere’den itibaren ise ücretli olarak kullanılmasına karşı çıkan vatandaşlar, “Bu Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı. Karşıyaka yönünü kullananlara tanınan bu hak bize de tanınsın” diyordu. Vatandaşların bu talepleri üzerine yeniden düzenleme yapılarak Narlıdere gişelerinin kaldırılmasına karar verildi.

 

 

pubg uc

1 Yorum

  1. geçin yav bunların para kaybedecegi bir iş yaptıgını gördünüzmü 2016 dayız gene devam zamlı 2 tl veriyoruz oyu aldılar iş bitti olmayacak haber yapmayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.