Kaybolan kedide mutlu son!

Dokuz gün önce; Seferihisar’ın doğa tutkunu, sokaklarda, parklarda, dağ tepe gezerek aşılama yapan, sahipsiz her ağacı budayıp doğaya yeşile karşılıksız destek olan İbrahim Uslu‘nun kedisi evinin önünden alınmış ve yoğun çabalar sonucu Ö.. isimli biri tarafından alındığı belirlenmişti.

Kediyi, ben ona masraf ettim aşılarını yaptırdım diyerek geri vermek istemeyen Ö.. dün 1 saat içinde sosyal medya ve Seferihisar’ın güçlü haber kanallarında yapılan paylaşımları görüp ulaştığı İbrahim Uslu’ya kediyi gel al dedi.

Amerika’dan bile destek geldi

Amerika’da yaşayan Seferihisarlı Erhan Barış Şimşek seferihisarhaber.com da gördüğü haber sonrasında bizimle iletişime geçerek “İbrahim abim kediyi geri alsın, masrafı neyse ben ödemeye hazırım” diyerek mesaj göndermiş ve Seferihisar’ın doğa dostunun yalnız olmadığını herkese bir kez daha kanıtlamıştı.

Kedi burada daha güvenli

İbrahim Uslu kedileri çok seven bir kadın olan Ö.. ile tanışmasından sonra ” anladım ki burda bulduğu yuva daha iyi, anladım ki kedi bizde dursa gene yola çıkacak belki gene birileri alacak ve belki bu kez bulamayacağız. Kedimiz kaybolduğunda üzüldük ve geri vermem cümlesini duyunca üzüntümüz katlanarak arttı; evet o sıra hakkımı aramak için elimden geleni yaptım ve hiç beklemediğim bir şekilde sosyal medyada , internet haberlerinde sesim duyuldu. Ö.. hanım için kırıcı bir cümlem olduysa özür dilerim, kedimize çok iyi baktığını gördüm, kader demek ki buymuş” diyerek sosyal medya hesabında yaşadıklarını paylaştı..

işte o mesaj…

İyi akşamlar arkadaşlar dokuz gün önce evimizin önünden kaybolan kedimiz bu akşam üstü on yedi on gibi yazılarımda ki pet shop takı arkadaşa getirilip fotoğraflarını çekip beni aradılar evet kedi benim kedimdi. Kediyi Ö…. hanım Muharrem Gülpınar okulu sokağında perişan halde bulmuş ve kedileri çok sevdiğinden sahiplenmiş ve veterinere götürüp aşılatmış halbuki oğlum beş altı hafta önce tüm aşılarını yaptırmıştı Ö…. Hanımın evinde daha bir çok kediyi beslediğini duydum kediyi de çok sevmiş ve üzülmüş bunun üzerine oğlum Muratla konuşup kediyi bakan hanıma hediye etmeye karar verdik. Çünkü kedi bizde dursa tekrar çalınacak ve evimiz cadde üzeri arabalar vızır, vızır geçiyor daha önce bir çok yavrumuz çiğnendi bari emniyette olur diye ve bayanın dürüst olmasından ötürü bu kararı aldık. Ayrıca istemeyerekten olsa Ö…. hanıma kırıcı bir şey yazdıysam kendisinden özür dilerim. İste bu kadar bizde insanız. Arkadaşlar kedimin kaybolduğu andan itibaren yanımda olan ve destek olan taaa Amerika’dan maddi manevi her türlü desteğe hazır olan kıymetli hemşerimiz Erhan Barış Şimşeğe ve Eşine Ayrıca ilçemizin Vatan sever evladı Olcay Malkaya ve Halil Bor ve yorumları ile bana yol gösterip sıkıntımı paylaşan siz dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Allah hepinizden razı olsun iyi ki sizler gibi dostlarım var.

Eng-

Just a week ago; It was determined that the cat of Ibrahim Uslu, who is a nature lover of Seferihisar, who vaccinated by walking on the streets, parks, mountain tops, pruned every orphaned tree and supported the nature for green, was taken from his house and it was determined that he was taken by a person named Ö .. as a result of intense efforts.

Ö .., who did not want to return the cat by saying that I paid him the vaccinations, said to Ibrahim Uslu, whom he saw the posts on social media and Seferihisar's powerful news channels, and said come and get the cat.

Support came even from America

Erhan Barış Şimşek from Seferihisar, who lives in America, contacted us after the news he saw on seferihisarhaber.com and sent a message saying, "Let Ibrahim take the cat back, I am ready to pay the cost," and once again proved to everyone that Seferihisar's friend of nature is not alone.

The cat is safer here

After İbrahim Uslu met Ö .., a woman who loves cats very much, ”I understood that the nest he found here is better, I understood that if the cat stops with us, he will set off again, maybe he will take someone again and maybe we will not find it this time. We were saddened when our cat disappeared, and our sadness grew exponentially when we heard the sentence to give it back; Yes, I did my best to seek my right at that time and my voice was heard in social media and internet news in an unexpected way. Ö .. I apologize if it was a hurtful sentence for the lady, I saw that she took very good care of our cat, that is fate, and shared her experiences on her social media account ..

here is that message ... 

Good evening friends, our cat, who disappeared from our house nine days ago, was brought to the pet shop jewelry in my articles such as seventeen and ten this evening, they took their photos and called me. Yes, the cat was my cat. Ö…. Mrs. Muharrem Gülpınar found the school in her street in a miserable condition and got the cats because she loved them very much and took them to the veterinarian and vaccinated them. However, my son had all the vaccinations five or six weeks ago. I heard that the lady feeds many more cats in her house, she also loved the cat and was upset, so we decided to talk to my son Murat and present the cat to the woman who was looking after it. Because if the cat stops with us, it will be stolen again, and our house is buzzing and buzzing on the street, many of our babies have been chewed before, and we have made this decision because of the lady's honesty. Also unwillingly Ö…. I apologize to her if I wrote something offensive to her. This is how much we are human. Friends, our precious fellow countryman Erhan Barış Şimşeğa and his wife, who have been with me since the moment my cat disappeared and who supported me, who are ready for all kinds of financial and moral support from the United States, also to our country's Vatan-loving son Olcay Malkaya and Halil Bor and my friends who guided me with their comments and shared my troubles. I know debt. May God bless you all, I am fortunate that I have friends like you.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.