Yaka Kameralı Zabıta Görevde

Seferihisar Belediyesi zabıtaları, görüntü ve ses kaydı yapabilen yaka kameralarıyla hizmet vermeye başladı. Bundan böyle tüm denetimler kayıt altına alınacak.

Seferihisar Belediyesi şeffaf belediyecilik anlayışı kapsamında yeni bir çalışmaya daha imza attı. Zabıtaların kullanmaya başladığı yaka kamerasıyla tüm çalışmalar kayıt altına alınacak. Bu sayede zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunlar, iddialar ve şikayetler belgelenecek ve çok daha şeffaf bir denetleme ortamı oluşturulacak.

 

İlk etapta 5 zabıta memuruyla başlayan uygulama önümüzdeki günlerde, tüm zabıta memurlarında uygulanarak, yaygınlaştırılacak.

Konuyla ilgili konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “İlk günden beri belediyecilik anlamında “en şeffaf belediye” olmak için çalışmalar yaptık. Öncelikle halka kapalı yapılan meclis toplantılarının duyurusunu yaparak, halka açık hale getirdik. İkinci adım olarak meclis gündemini ilçedeki led ekrandan yayınlamaya ve çeşitli mecralarımızdan duyurmaya başladık. Yine her yıl belediyemizin gelir-gider tablosunu yayınlayarak halkımızı bilgilendirdik. Şimdi de zabıtalarımıza yaka kamerası alarak tüm denetimlerin ve ikili diyalogların kayıt altında olmasını sağlıyoruz. Bu hem zabıta ekiplerimizin hem de vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir uygulama olacak” dedi.

 

DSC_7322DSC_7344 DSC_7338 DSC_7325

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.