Vereceğiniz Küçük Bir Destek, Onlar İçin Ömür Demek

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin en kapsamlı “Sokak Hayvanları Yuvası”nı yaptıklarını belirtti ve Türkiye’ye seslendi; “Sokak hayvanları için benzersiz bir ortam hazırlıyoruz. Bir kampanya başlattık. Herkesin destek vermesini bekliyoruz, elbirliğiyle iyi şeyler yapılabileceğini göstermek istiyoruz.”

“Siz hiç bir kış gecesi yağmurda ve soğukta sokak arasında uyudunuz mu? Bir yakınınız kaza geçirse onu götürecek tek bir hastane dahi bulamadığınız oldu mu? Kavurucu yaz sıcağında bir damla suya muhtaç kaldınız mı? Etrafınıza dikkatle bakın. Bu şekilde yaşamak zorunda olan binlerce canlı var. Seferihisar’da onlar için; yaralı, sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanları için örnek bir yuva oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için kurduğumuz Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nın yüzde yetmişini kısıtlı imkanlarımızla tamamlandık. Hedefimiz yuvamızı Nisan 2015’te açmak. Ne var ki, bunun için sizin desteğinize ihtiyaç var. Seferihisar’ın Mutlu Yuva Seferberliği’ne destek verin. Kimsesiz ve hasta hayvanların mutlu yuvasını birlikte kuralım. Unutmayın! Sizin vereceğiz küçük bir destek, onlar için bir ömür demek”

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI SOKAK HAYVANLARI YUVASI KURULUYOR
İzmir’in Sakin Şehir ünvanlı ilçesi Seferihisar’da belediye Türkiye’nin en kapsamlı Sokak Hayvanları Yuvası’nı yapıyor. 20 dönüm arazi üzerine yapımına başlanan tesis, sokak hayvanlarını korumak ve onlara yuva sağlamak hedefiyle kuruldu. Seferihisar’ın hemen yanı başındaki bu yuvayı sıradan bir barınaktan ayıran üç ana özellik olacak. Bunlardan birincisi hayvanların özgürce ve aileleriyle birlikte yaşayacakları 10 dönümlük bir serbest alana sahip olması. Hayvanlar özgürce ve doğanın içinde yaşayacakları bu alanda yaşamlarını huzur içinde geçirebilecek. Yuvanın diğer bir özelliği ise bölgede yaşayan insanların buraya gelerek hayvanların bakımına gönüllü olarak katılabilmesi olacak. Yani burası hayvanların hapis ve tecrit edildiği bir yer değil, tersine, insanlarla buluştuğu bir yuva. Öyle ki, yuvanın içinde gönüllülerin konaklayabileceği altı odalı bir de misafirhane de planlandı. Seferihisar Belediyesi, sokak hayvanları yuvası gönüllü ağının kurulmasını Seferihisar Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte gerçekleştirecek. Yuvanın üçüncü önemli özelliği ise içinde yaralı ve cerrahi müdahaleye muhtaç hayvanlar için bir de hastane yer alması. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel alanlar mevcut.

Seferihisar Belediyesi yaklaşık Bir Milyon Liraya mal olacak yuvanın %70’ini tamamladı. Geri kalan kısmını ise hayvan severlerle birlikte yapacak. Seferihisar Belediyesi tarafından açılacak hesaplara yapılacak bağışlarla, Türkiye’nin en kapsamlı Sokak Hayvanları Yuvası tamamlanmış olacak.

BAŞKAN SOYER’DEN ÇAĞRI
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Tıpkı bizim gibi hayvanların da sağlıklı bir yuvaya ihtiyacı var. Seferihisar Belediyesi olarak yaptığımız bu girişimimizle kurulan Sokak Hayvanları Yuvası’nda onlar için benzersiz bir ortam hazırlıyoruz. Öngörülen tesisin %70’ini tamamladık. Hedefimiz 1 Nisan 2015 tarihinde sizlerin de desteğiyle o gün sokak hayvanlarımızı mutlu yuvalarıyla buluşturmak. İstedik ki, maliyeti yüksek olan bu çalışmamızı tamamlayabilmek için herkes elini taşın altına koyabilsin. İşte bu nedenle “Mutlu Yuva Seferberliğini” başlattık. Mutlu Yuva Seferberliği’ne katılarak Seferihisar Belediyesi’nin bu çok özel çalışmasına siz de destek verin” dedi.

YUVAYA PROF.DR. İSMET SUNGURBEY ADI VERİLECEK
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yapılmakta olan yuvaya Türkiye’nin en önemli hayvan hakları aktivistlerinden biri olan Prof Dr. İsmet Sungurbey’in adının verileceğini açıkladı. Soyer; “Prof. Dr İsmet Sungurbey’in hayvan hakları üzerine kitapları var ve Türkiye’nin ilk hayvan hakları kanunu taslağını kaleme alan kişi. Prof. Sungurbey, yıllar önce İstanbul Belediyesi’nin sokak hayvanlarını presle öldürme projesine karşı açlık grevine girerek bu girişimi durdurmuştu. Bu nedenle Seferihisar’daki Sokak hayvanları yuvasına kendisine ithaf etmek istedik” dedi.

NASIL BAĞIŞ YAPILACAK?
Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan www.mutluyuvaseferberligi.org sitesi üzerinden hem detaylı bilgi alınabilecek hem de bağış yapılabilecek. Kampanyaya 3 şekilde destek olunabilecek.

1–Kampanya hesabına para yatırmak
Seferihisar Belediyesi’nin Mutlu Yuva Seferberliği hesabına doğrudan para yatırabilirsiniz. Para yatırırken açıklama kısmında “barınak için şartlı bağış” ve TC Kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.
Hesap Bilgileri: Halk Bankası Seferihisar Şubesi IBAN: TR29 0001 2009 7300 0007 0000 14
2 – Kredi kartıyla ödeme yapmak
Hazırlanan www.mutluyuvaseferberligi.org sitesi üzerinden kredi kartınızla destek olabilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra tutarı belirleyip “Destek Ol” düğmesine tıklayarak bir sonraki ekranda kredi kartı bilgilerinizle ödemenizi yapabilirsiniz.
3-Ayni yardım yapmak
Sokak Hayvanları Yuvasının tefrişatı için çıkarılan listemizden istediğiniz kalemi seçip, satın alıp Yuvamıza bağışlayabilirsiniz. Tefrişat listesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz: http://mutluyuvaseferberligi.org/ihtiyac-listesi/

 

-ENG-

TURKEY’S MOST COMPREHENSIVE STREET ANIMALS BEING BUILT IN SLOT

Seferihisar Mayor Tunç Soyer, Turkey’s most comprehensive “Stray Animals Nest” was that they did, and he appealed to Turkey; “We are preparing a unique environment for stray animals. We started a campaign. Everyone is welcome to give support to the cooperative, we want to show the good things can be done. ”

“If you are ever in the rain and the cold winter night Did you sleep in the street? If you have to take him to a nearby hospital was late accident did not find even one? Did you have need of a drop of water in the scorching heat of summer? Look around you carefully. There are thousands of creatures who have to live this way. Seferihisar for them; injured, orphaned, hungry and thirsty for example stray animals are trying to build a nest. For this, we set up the Professor Dr. We completed our facilities İsmet Sungurbey Stray Animals limited to seventy percent of the Slot. Our goal is to open our home in April 2015. However, we need your support to do so. Seferihisar Happy slot supports the mobilization. Homeless and rules with the happy home of sick animals. Do not forget! I’ll give you a little boost, is a lifetime for them ”

TURKEY’S MOST COMPREHENSIVE STREET ANIMALS BEING BUILT IN SLOT
Residents in Seferihisar district of İzmir City titled municipality Turkey’s most comprehensive Stray Animals doing the Slot. Began construction on 20 acres of land plants and animals to protect their street was founded with the goal to provide them with housing. This slot will be separating the three main features of the ordinary in a shelter right next Seferhisar. They will live with freedom and family from the first animals to have a free area of 10 acres. Animals will live in freedom and peace of mind to take the life of nature in this area. Another feature of the housing of the people living in the area will be coming here to participate as a volunteer to care for the animals. So this is not a place where animals are imprisoned and isolated, on the contrary, a slot that meet people. Indeed, six rooms can accommodate volunteers in the cradle also planned a guesthouse. Seferihisar Municipality, stray animals slot to perform the establishment of a network of volunteers with Seferihisar Animal Protection Association. The third important feature of the slot to take place in a hospital for the wounded and needy animals in surgery. In addition to these full-fledged structure, hardboiled dogs, pups and devoted special space available for patients.

Seferihisar Municipality has completed approximately 70% of the housing will cost a million lira. While the rest will be done with animal lovers. With donations be made to the account to be opened by the Municipality of Seferihisar, Turkey will be the most comprehensive Stray Animals Slot completed.

CALL FROM THE PRESIDENT Soyer
Seferihisar Mayor Tunç Soyer; “Just as we need healthy animals in a home. As we made our Seferihisar Municipality established this initiative Stray Animals in the Nest We are preparing a unique environment for them. We have completed 70% of the proposed facility. Our goal is that you on April 1, 2015, to meet with the street that day, our animals happy home support. We want that the cost is high so it does everyone under his hand to complete our study. That’s why the “Happy Family Campaign,” We started. Happy Slots participating in the mobilization Seferihisar Municipality, you also give support to this very special work, “he said.

SLOT A PROFESSOR İsmet Sungurbey NAME TO BE SUBMITTED
Seferihisar Mayor Tunç Soyer, the housing construction in Turkey is one of the most important animal rights activist Prof. Dr. Ismet announced it would give the Sungurbey’s name. Soyer; “Prof. Dr. Ismet Sungurbey have books on animal rights and animal rights law, Turkey’s first draft of the recipient pen. Prof. Sungurbey years ago, Istanbul Municipality of stray animals entering a hunger strike against the presses stopped the attempt to kill the project. Therefore stray animals in Seferihisar we wanted to dedicate himself to the home, “he said.

HOW TO DONATE TO BE DONE?
Seferihisar be taken over www.mutluyuvaseferberligi.org site and detailed information prepared by the Municipality as well as donations may be made. Campaign 3 that can be supported in a way.

1-campaign account to deposit money
Seferihisar Municipality’s account can deposit money directly from Happy Family Campaign. Depositing the description of the “conditional donations for the shelter” and TC type your ID number will suffice.
Account Information: People’s Bank of Seferihisar Branch IBAN: TR29 0001 2009 7300 0007 0000 14
2 – make payment by credit card
You can support your credit card over the prepared www.mutluyuvaseferberligi.org sites. After you enter your credentials determine the amount of “Contribute” on the next screen you can make your payment with your credit card information by clicking on the button.
3-kind do help
Select the items you want to be removed from our list for the refurbishment of Stray Animals Slots, Slots, you can donate to our purchase. Here you can find the details of the refurbishment list: http://mutluyuvaseferberligi.org/ihtiyac-listesi/

 

 

 

Street Dogs in India Big mustaches DSC_3580 S.hisar Belediye Barınak Çizim Sokak hayvanları yuvası inşaatı 2 Sokak hayvanları yuvası inşaatı1 Tunç Soyer

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.