Tunç Soyer’den Sinan Kara’ya cevap

Ege’nin Sesi Gazetesi’nde Sinan Kara tarafından yazılan “Tunç Soyer’in öteki yüzü…” isimli köşe yazısına Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den bir yanıt geldi.

Ege’nin Sesi Gazetesi’nde Sinan Kara tarafından yazılan “Tunç Soyer’in öteki yüzü…” isimli köşe yazısına Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in verdiği cevabın tam metni; 

Sayın Sinan Kara, 21.12.2018 tarihinde Egenin Sesi Web sayfasında, “Tunç Soyer’in Öteki Yüzü” başlıklı yazınız haksız isnatlarla dolu olup  kişilik haklarıma saldırı niteliği taşımaktadır. Hukuki yollarla mağduriyetimin giderilmesi için gerekenleri yapacağım. Bununla birlikte; “Bir tarafta Kolin ve Cengiz gibi yandaş firmalara meydan okuduğu izlenimi veren diğer tarafta Kolin’in açılışına katılan Soyer” demişsiniz. Sanki önce açılışa katılmışım, ardından da meydan okumuşum. Seferihisar’ın uzun yıllardır hayali olan Yat Limanı 2010 yılında açıldı. Ben de 1 yıllık bir belediye Başkanı olarak o çok önemli yatırımın açılış merasimine protokol gereği katıldım. Yapan firma,  o güne kadar adını bile duymadığım Kolin firması imiş. Muhtemelen yarım saat süren açılış töreninde birarada bulunduğum şirket temsilcileriyle bir daha da hayatım boyunca karşılaşmadım.

Ama olsun “acar” gazeteciliğinizle , arşivleri karıştırmış ve ikiyüzlülüğü apaçık ortaya çıkartmışsınız.! “Halkın malı olan TEOS Oteli’ni bir başka yandaş şirket olan Albayraklar’a satan Soyer’den başkası değildi” demişsiniz. Otelin arazisinin mülkiyeti, Seferihisar Belediyesi’ne, üzerindeki Tesisler aile şirketimize aitti. Belediye’nin  14.000.000 lira bedelle çıkardığı satış ihalesine iki firma katıldı. Rekabetle sonuçlanan ihalede, otelin arazisi, 17.700.00 liraya satıldı. Aile şirketimiz de ihaleyi alan şirkete sahip olduğu tesisleri ve hakları devretti. “Ortada büyük bir çelişki yok mu?” Diye sormuşsunuz. Belediye’nin arazisini biz almamışız…  Belediye’ye beklenenin üzerinde bir gelir kazandırmışız, ayrıca da 30 yıllık yatırımı, emeği, hatıraları herşeyi bırakıp, çekip gitmişiz….

Çelişki ya da kafa karıştıran şey nerede acaba. Yazdıklarınızdan sonra iki yüzlü olduğuma karar vermişsiniz. Elde şahsi bir web sayfası olunca kolay karar alınıyor  galiba? Oysa halkın doğru bilgilendirilmesi sorumluluğunu taşıyan gazetecilerin, haysiyet cellatlığına soyunması, bazen sosyal demokratlığı büyük bir onur olarak yaşayan insanların uzun yıllar içinde tuğla tuğla ördüğü sağlam duvarlara toslar. Bundan o insanlar zerre kadar zarar görmez, olsa olsa uykusuz bir gece geçirirler ama bu mesleğin algısı kirlenir ve ekmeğini bu meslekten kazanan temiz gazeteciler lekelenir.

O nedenle sorumluluğunuzu hatırlatıyor, sağduyuya, adalete, vicdana ve ahlaka davet ediyorum Size cevabımı aynen yayınlamazsanız, bir yüzünüzün söylemde “Sol’a dönük… diğer  yüzünüzün pratikte ranta ve yandaşa dönük olduğuna karar vereceğim.

Saygılarımla, Tunç Soyer

İz Gazete

Söz konusu yazı için tıklayın,..

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.