Teos Yazarevi Felsefe Buluşmaları Başlıyor

Teos Felsefe Buluşmaları, Teos Yazarevi-Araştırma ve Uygulama Merkezinde 18 Mart’ta başlıyor.

Toplantıların başlığı Özgür Düşünce ve Düşünce Özgürlüğü

Teos Yazarevi-Araştırma ve Uygulama Merkezinde çalışmalarını sürdüren Simge Kültür Sanat Derneği 18-19 Mart tarihlerinde Seferihisar Belediyesi işbirliğiyle Teos Felsefe Buluşmalarının ilkini gerçekleştiriyor.  Demokrasi tarihinin düşünce özgürlüğü bağlamında  farklı nedenlerle kesintiye uğradığı ülkemizde bir dünya fikri edinmenin ve bu fikirle tarihselleşmenin önemine vurgu yapılacak olan bu ilk toplantının konusu Özgür Düşünce ve Düşünce Özgürlüğü.

Bu ilk buluşma, görünmez baskılardan, yönlendirilmiş düşünce kalıplarından sıyrılıp özgür düşünmenin ve toplumsal anlamda da düşünce ve ifade özgürlüğünün dünyayla ve birbirimizle kurulacak iletişimin niteliğini belirlediği ve arttırdığı bilgisinden hareketle gerçekleşecek.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seslenişiyle başlayacak iki günlük buluşmanın konukları Ahmet Arslan, Nilgün Toker, Hüsamettin Çetinkaya, Kaan H. Ökten, Örsan K. Öymen. Arkhe Dörtlüsü’nün müzikleriyle renklenecek etkinlik iki gün sürecek.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.