Soyer&Nişancı Tartışmasında Merak Edilen Detayı Açıklıyoruz

2014 yılının son günlerinde AKP İlçe Kongresi’nde Hamit Nişancı’nın yaptığı açıklamalarla ortalık yeniden gerildi.

 

AKP İlçe Başkanı seçilen Hamit Nişancı,  CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer için “Devleti tepesine indiririm” demişti. Bu açıklamalara cevap veren Tunç Soyer; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti köklü bir devlettir. Bir AKP’li ilçe başkanının balyozu değildir. Çünkü o devlet benim de devletimdir” demişti. Başkan Soyer ayrıca Nişancı’ya; “Rekor oy almazsam, siyasetin yanından geçmem diyorsanız, hiç olmazsa seviyeli siyaset bekleyen tüm Seferihisarlılara saygı gösterip, asgari nezaket ve ahlak kurallarına uymak konusunda hassas davranmalısınız” diyerek  Mart 2014 seçimleri öncesi Nişancı’nın ikinci kez kaybettikten sonra siyaseti bırakırım açıklamasını hatırlattı.

 

Bu açıklamaya sinirlenen Nişancı, rekor oy alırım açıklamasının üstünü “İzmir’de en çok oy alan AKP’li adayım” diyerek kapatmaya çalıştı.

 

Peki neydi bu mesele? Tunç Soyer neyi kastediyor? Hamit Nişancı hangi açıklamasının savunmasını yapmaya çalışıyor?

 

Rekor oy tartışmasına son verecek o açıklamayı, görüntüleriyle birlikte yayınlıyoruz.

 

İşte Hamit Nişancı’nın 2014 Mart ayı başında adaylığını açıklayıp seçim startını verdiği konuşmasındaki çok konuşulacak açıklaması:

pubg uc

2 YORUMLAR

  1. Her seçimde bir yerlere aday olur Nişancı onu hep ararlar vekil yapmak isterler başkan ol diye yalvarırlar ilçe başkanı olmayı da istememiştir kendisi arkadan itmişlerdir

  2. Bizde alayını çok iyiyöneten bir albay vardır.Bırakın orada kalsın oranın devamlılığını sağlasın.Yok genaral yaparlar o iş de ona çok gelir emekliliğe sevkederler.Murat karayalçın iyi bir belediye başkanıydı.Genel başkan adayı işlerine girdi.Kayboldu gitti.Şimdi keşke yukarıdakiler çok iyi yöneten olsa da onlar yeterli olsa da bizim başkan da hep burada başımızda kalsa.Asıl istediğim bu.Ancak durum çok ters.Çünkü birincisi yukarıdakiler çok basiretsiz beceriksiz.2.si Tunç bey onlardan çok fazla.yani mızrak çuvala sığmıyor.Bu da rahatımız kaçacak demektir.İlk etapta İzmir büyük şehire sonrasını bilemem ama yukarıdakiler bu işi beceremiyorlar.Ben tunç beyin partisinin seçmeni olmamakla beraber onunla ilgili böyle düşünüyorum.Diğer parti ve başkanları hakkında bir yorum yapmam.Konu olunca onları da konuşuruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.