Sokak Hayvanlarına Beş Yıldızlı Yuva

TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK!

Seferihisar Belediyesi, Türkiye’de eşi benzeri olmayan Sokak Hayvanları Yuvası’nın açılışını yaptı.

Türkiye’nin Sakin Şehir unvanlı Seferihisar ilçesi, Megastar Tarkan’la birlikte yaptığı kampanyayla başlattığı Sokak Hayvanları Yuvası’nı tamamladı. 27 Haziran 2015 Cumartesi günü gerçekleşen açılışla hayata geçen mutlu yuvayı, Megastar Tarkan gönderdiği mesajla kutladı.

Türkiye’nin önde gelen Hayvan Hakları savunucusu Prof.Dr. İsmet Sungurbey’in adının verildiği tesisin açılışına, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Kaymakam Resul çelik, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Hayvanseverler Derneği (SEHAYDER) Başkanı Fevziye Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Seferihisar Çocuk Belediyesi, çok sayıda dernek yöneticileri, vatandaşlar ve İzmir’den pedal basarak gelen İzmit CAT Spor Kulübü bisikletçileri katıldı. Programın sunuculuğu Seferihisar Çocuk Belediyesi Başkanı Defne Kepcan tarafından yapıldı.

 

 

 

TESİSTE ÖZGÜRCE GEZİ ALANI VE HASTANE VAR

Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerine yapılan tesisi diğer barınaklardan ayran en önemli özellik olarak “içinde yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastanenin” yer alması gösteriliyor. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel ayrı alanlar oluşturuldu.

TARKAN’DAN KUTLAMA MESAJI

Yuvanın yapımının başlamasıyla birlikte projenin öncülüğünü yapan ve bir kısa filmle “Mutlu Yuva Seferberliğini” başlatan Megastar Tarkan, gönderdiği mesajla Seferihisar Belediyesi’ni tebrik etti. Tarkan, yurtdışında olduğu için çok istediği halde açılışa katılamadığını ve en kısa sürede tesisi ziyaret edeceğini belirttiği mesajında; “Hayalini kurup yola çıktığımız Yuva projesinin bugün yaşama geçeceğini bilmek çok mutluluk ve heyecan verici. Yuva projesi fikri doğduğundan beri bu projeyi gönülden destekledim çünkü sokak hayvanları adına çok sevindim. Sokaklarda zor koşullarda yaşam mücadelesi veren hayvanların bir yuvası olacaktı artık. Hayvanların özgürce ve huzurla yaşayacakları, hastanesi, bakıcıları, misafirhanesiyle tam teşekküllü bir yuva. Türkiye ve dünyaya örnek olacak nitelik ve farklılıkta bir yuva. Ne mutlu ki bu hayal bugün gerçek oldu. En başta sevgili Üstün Barışta’ya böyle bir yuva fikrinin tohumlarını attığı ve bu projenin gerçekleşmesi sürecinde tüm desteği ile var olduğu için sonsuz teşekkürler. Sevgili Tunç Soyer’e çok teşekkürler. İnandı bu projeye ve  sokak hayvanlarının yanında durdu hep. Bugün, bu yuvanın açılışının yapılabilmesindeki payı büyüktür. Tunç sağ ol, var ol. Bu yuvanın oluşumuna destek olmuş, katkıda ve bağışta bulunmuş herkese çok teşekkürler. Yuvamız hayırlı, uğurlu olsun. En içten sevgilerimle”

8 (1)

BAŞKAN SOYER; “VİCDAN VE MERHAMETİN GÖSTERGESİ”

Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bu çok uzun yıllardır hayalini kurduğumuz bir proje. Çünkü mevcut barınak bizim için bir yüz karasaydı. O utançla yaşarken, umudumuz bu projeyi hayata geçirmekti. Hep bugünü bekledik ve bugün o eski barınağı yıkıyoruz. Çok şükür o utançtan kurtuluyoruz. Bu tür yapılar, yuvalar çağımızda en çok kaybettiğimiz vicdan ve merhametin göstergesi. Yuvanın, bu vicdanı hepimize hatırlatmasını diliyorum. Sadece Seferihisar için değil tüm Türkiye için aynı şeyi diliyorum. Bu barınağı el birliğiyle yaşatacağız. Bugün burada olmayı çok isteyen maalesef katılamayan Megastarımız Tarkan’a da verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca hayvan haklarının büyük savunucu, hayatını hayvanlara adayan ve bize yol gösteren SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan’a da şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca tüm bağışçılarımıza ve belediye çalışanlarımıza da minnetle teşekkür ediyorum. Bu tesis hepimizin için gurur kaynağı olacak. Hem köpeklerin sağlığı için iyi donanımlı bir hastane, hem de hayvanların özgürce dolaşabilecek alanlarının olması, tüm barınaklardan farklı kılıyor bu tesisi. Herkesi tesisimizi görmeye, gezmeye davet ediyorum” dedi.

5

EN BÜYÜK BAĞIŞÇIYA PLAKET

Mutlu Yuva Seferberliği’nin en büyük bağışçısı olarak kampanyaya 10 Bin Euro (yaklaşık 30 Bin TL) ve vefatından sonra satılmamak ve tüm tasarrufları hayvan bakım evinde kullanılmak şartıyla İstanbul Bakırköy ve Büyükçekmece, İzmir Güzelyalı ve Özdere’deki evlerini, binek otomobilini ve her türlü alacak ve nakit parasını bağışlayan hayırsever Gülsen Wagner ve eşi Wilhelm Wagner’e teşekkür plaketi verildi. Plaket CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Kaymakam Resul Çelik ve Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından takdim edildi.

 

İSMET SUNGURBEY’DEN VASİYET

Seferihisar Hayvanseverler Derneği (SEHAYDER) Başkanı Fevziye Özkan; “Bugün burada Türkiye’de hayvan hakları mücadelesi savunucu Prof.Dr İsmet Sungurbey’in “Hayatta iki imkan var. Mutlu kılmak, mutlu olmak ve her canlının yaşama hakkına saygı göstermek” ilkesini, mücadelesini örnek alarak bizlere olan vasiyetini yerine getiriyoruz. Bu güzel tesis için emeği genç herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program, Seferihisar Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Belediye Pantomim Ekibi gösterileriyle devam etti.

 

3 (1) 4 (1)  IMG_9647 IMG_9614 IMG_9588 7 (1) IMG_9573  IMG_9553 10 11 (1) IMG_9524 12 2 (1) 1 (1)

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.