Seferihisar’ın Acı Günü

 

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Şubat tarihinde mevcut bulunan yanmış kadın cesedinin, İzmir’in Seferihisar ilçesinde kaybolduğu bildirilen Seferihisar Karakayalar Mimazo evlerinde ikamet eden sağır ve lal Emine Girginer’e (21) ait olduğu tespit edildi.

Olayın zanlıları olan sağır ve lal anne kızın emniyette verdikleri ifadelerinde, Emine Girginer’i boğarak öldürdükten akabinde yaktıkları öğrenildi. Zanlıların 2013 senesinde kaybolan sağır ve lal Arif Altay’ı da tekrar aynı biçimde öldürdüklerini kabul ettikleri acıkladı .

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Manisa Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlediği basın toplantısıyla Akhisar ilçesinde 22 Şubat tarihinde mevcut bulunan yanmış kadın cesedinin kimliğini ve olayın nasıl işlendiğini söyledi .

Ceren, “21 Şubat’ta bir cinayet işleniyor. 22’sinde cinayet ihbar ediliyor. Bir yanmış kadın cesedi tümünün kimliği belirgin olmayan DNA alınması mümkün olmayan genç kadın cesedi bulunuyor. Daha akabinde arkadaşlar yöre vilayetlerde yoğun bir biçimde kayıp kızlarla ilgili incelemelere başladı. Kayıp kızlarla gercekleşen incelemeler neticesi Seferihisar’da kaybolan işitme engelli bir kızımızın Akhisar ilçesine geldiğini bir başka işitme engelli bayan ile buluştuğunu kamera görüntülerinden tespit edildi. Kamera görüntülerinin cinayetin aydınlanma sebebidir. Bu kamera görüntüsü bu cinayetin tespit edilmesinin anne nedenidir. Daha akabinde başsavcılık ile görüşüldü. Gecikmesine sakınca olan hallerden başsavcılığımız kendi savcılarını görevlendirerek şüpheli kişinin evinde arama yapıldı. Gözaltı yapıldı. Yapılan sorgulamada yekün anne kız iki işitme engelli şahıs gözaltına alındı. Bunların gercekleşen sorgulamasında şahıslardan biri detaylı olayı söyledi . Öldürülen kızın facebook üzerinden kendilerine hakaret ettiği sebebiyle öldürüldüğünü, evde boğularak dışarıda yakıldığını kabul etti. Daha akabinde 14-15 ay evvel kaybolan sağır ve lal bir erkek vardı bu aile ile irtibat halinde olan. Onu da sorguladık. Daha evvel evlerinde arama yapılmış ve şüpheli bir vaziyet olmadığı için muallakta kalmış. Onunla ilgili de veri (bilgi) verdiler. Bunu da aynı biçimde oğlu şuanda firarda, kız ve anne tarafından boğulmak üzere tekrar zeytinlikte kendi evlerine bir kilometre uzaklıkta kız cesedine 200 metre mesafede yakıldığını ve bırakıldığını söylediler. Biz oraya gittik. 15 ay geçtiği için baya bir sürülmüş tarla. Bir iki parça elde ettik. Bulunanlar olay yeri inceleme tarafından alındı. Bizim kanımız o şahsın da öldürüldüğü. Elbette DNA testi ve incelemelerden bunlar belirgin olacak. Bu şahıslar sorguda. İşlediği cinayetler hiç kimsenin yanına kar kalmayacak. Bunları gece gündüz asayiş, terör gerekse istihbarat çok fazla yoğun çalıştılar. Savcılarımıza teşekkür ediyorum. Her manada yanımızda oldular. Bu olay el birliği ile çözüldü. İşitme engelli tercüman ile ifadeleri alındı. Soruşturma devam ediyor. Diğer öldürülen şahısta sağır ve dilsizdir” diye belirtti .

Olayın zanlıları anne Sevda K. (43), kız Saadet K’nın (26) gözaltında sorguları devam ederken, ailenin 20 yaşındaki oğlu Selim Burak K’nın ise arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Emine Girginer’in Seferihisar’daki ailesinden izin alarak arkadaşının yanına gittiği ve bir gün akabinde ailesini arayarak bir gün daha kalmak için izin istediği ve o günden akabinde da haber alınamadığı öğrenildi.
Zanlı anne ve kızın işitme engelli tercüman aracılığıyla verdiği ifadelerinde 2013 senesinde kaybolan ve bulunamayan Arif Altay’ı da aynı yöntemle www.sagliksorulari.net öldürdükleri ve kızın cesedinin 200 metre ilerisine gömdükleri öğrenildi. Yapılan araştırma sonucunda boğularak öldürüldükten akabinde yakılan ve gömülen Arif Altay’ın alt çene dişlerinin bulunduğu acıkladı . Arif Altay’ın sağır ve lal anne kız ile ilişkisi olduğu ve bu durumu ailenin oğlunun ayrım etmesi neticesi cinayetin işlendiği iddia edildi.

Diğer yandan, ailenin yakını olduğu bildirilen D’D’nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

11005553_10153128776987566_1614892441_n
Sol Tarafta

 

Kaynak: bugünpubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.