Seferihisar’da Bu Gazeteciliğe Karşıyız

Trafik kazasını ve ölen bir vatandaşı siyasi malzeme olarak kullanmaya çalışarak gazetecilik yaptığını iddia edenleri ve gazetecilere saldırarak prim yapmaya çalışanları kendimizden görmüyoruz.

Seçim döneminde yayına başlayan Seferihisar’daki bir haber sitesi, ziyaretçi sayısında umduğunu bulamayınca etik dışı yayına başladı.

AKP yanlısı haberleriyle Seferihisarlının tepkisini çeken site, Seferihisar’ın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi Seferihisar Haber.com’a iftiralarda bulunarak gündem olmaya çalışırken, ESHOT otobüsünün yaptığı kazayı bile siyasi malzeme konusu yaptı.

Kazanın oluşumuyla ilgili nedenlerin kesinleşmeden yapılan haberde  kazaya otobüs sebep oldu söylemlerine yer verilirken, gazeteye yakın bir ismin yaptığı sosyal medya paylaşımı olay oldu.

Haber sitesine yakın kişinin sosyal medyada ESHOT şoförleri için “CHP’li akşamcı, militanlar” yorumu, büyük tepki alınması üzerine site yönetimi tarafından yayından kaldırıldı.

hll

 

KONU YARGIYA TAŞINIYOR

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız ESHOT şoförleri konuyu bireysel olarak mahkemeye taşıyacaklarını belirtirken, söz konusu kişilerin ölünün üstünden bile siyaset yapacak noktaya geldiklerini belirtti.

ESHOT’TA HER SABAH ALKOL KONTROLÜ VAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü, her sabah işe gelişlerde bünyesinde çalışan personele alkol kontrolü yapıyor. Akşamdan içki içtiği tespit edilen personel o gün göreve çıkartılmıyor. Üç kez aynı şekilde bir gün önce içki içtiği tespit edilen şoför hakkında yasal işlem uygulanıyor.

SEFERİHİSARHABER.COM OLARAK BAKIŞIMIZ

Yaklaşık iki yıldır yayın yapan haber portalımız www.seferihisarhaber.com olarak hiçbir kurum ve kişiyle bağlantımız bulunmamaktadır. Seferihisar Belediyesi’nin resmi sitesi www.seferihisar.bel.tr adresidir. Yayın portalımız kısa bir süre içerisinde yükselen okunma oranlarıyla Seferihisar’ın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi haline gelmiştir. İddiamız yakın bir gelecekte Seferihisar’ın en çok takip edilen haber sitesi olmaktır. Alexa verilerine göre seferihisarhaber.com’a karşı çok gerilerde olan haber sitesinin neden hırçın davrandığını bu verilerden çözebiliyoruz. Bizce gazetecilik, kulaktan dolma bilgiler ve birilerinin tetikçisi olma ve onlara yaranma üzerine yapılmamalıdır. Bunun adına sözde gazetecilik diyoruz. Gazetecilerin her platformda meslektaşlarıyla dayanışma içerisinde olduğu olmaya çalıştığı basın camiasında, meslektaşları olduklarını iddia ettikleri kişilere karşı saldırganlık ve prim yapma çabaları bize komik gelmektedir.

Alexa verilerine göre dünya web sıralamasında seferihisar.com 343.977, seferihisarhaber.com 358.607 olurken, bahsi geçen site 5 Milyon 846 bin gibi bir sıralamayla neredeyse ziyaretçisi olmayan site olarak kayda geçti.

 

alexa_seferihisarhaber

com

olusum

 

 

 

pubg uc

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.