Seferihisar Belediyesi’nden 11 Eylül Açıklaması

HATIRLATMA

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ağustos ayı ortasında yaptığı açıklamayla, artan terör olayları nedeniyle belediyenin yapacağı tüm etkinlikleri iptal ettiklerini açıklamıştı. İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yılının yaklaştığı bu günlerde bu açıklamayı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Her yıl coşkuyla kutladığımız 11 Eylül Seferihisar’ın Kurtuluşu akşam konseri kutlama etkinliği, bu yıl ülkemizin içerisinde bulunduğu durum nedeniyle iptal edilmiştir.

11 Eylül 2015 Cuma günü gündüz sadece resmi kutlama programı gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAŞKAN TUNÇ SOYER’İN ETKİNLİKLERİN İPTALİYLE İLGİLİ

20 AĞUSTOS 2015 GÜNÜ YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA

 

Değerli Seferihisarlılar,

Her gün yaşamaya başladığımız, puslu, iç karartan bu günler, at izinin it izine karıştığı, acının ve hüznün umutlarımızı yok ettiği, belki de tarihimizin en zor günleri. Her gün yeni bir acıyla güne başlıyor, yeni haberlerle kahrolmaya devam ediyoruz. Haber sitelerine bakmaktan, gazete okumaktan, televizyonu açmaktan çekinir hale geldik!

Seferihisar Belediyesi olarak her zaman barıştan yana olduk. Farklı kültürlerin bizim için ayrılık değil, birleşme nedeni ve gerçek zenginliğimiz  olduğunu savunduk. Barışın güçlenmesi için tohumlar atmaya çalıştık. Sanatın, sanatçının, müziğin, tiyatronun kültür ve edebiyatın bir arada yaşama kültürümüze ve dolayısıyla barışa büyük katkı verdiğine inandık.

Belki de böyle karanlık günlerde, hem birlikteliğimizi pekiştirmek, hem direncimizi arttırmak hem de önümüzü daha iyi görmek için kültür ve sanatın her türüne daha çok sarılmak, omuz omuza olmaya daha çok gayret etmek zorundayız.

Ama ne yazık ki her gün gelen yeni şehit haberleri boğazımızı düğümlüyor. Yaşadığımız acı ve kızgınlık, sesimizi kısıyor, içe kapanmamıza yol açıyor. Gelişmeleri korkarak izliyor, kötü haber duymamak için dua ediyoruz. Ne yazık ki elimizden başka bir şey gelmiyor.

Değerli dostlar;

Seferihisar Belediyesi’ndeki yönetici arkadaşlarım ve meclis üyelerimizle birlikte, bu yıl daha önceden yapacağımızı ilan ettiğimiz kültürel etkinliklerin tamamını iptal etme kararı aldık. Kararımızı,  Eylül ayı sonuna kadar uygulayıp, sonra tekrar gözden geçireceğiz.

Anlayışınız ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Kardeşin kardeşi vurmadığı, insanların birbirlerini dili, dini, ırkı, mezhebi nedeniyle öldürmediği bir Türkiye’nin mümkün olduğunu biliyor, bunu hep birlikte başaracağımız günleri iple çekiyorum. Üzerimizdeki kara bulutların  bir an önce dağılmasını, en güzel notaları, en güzel dizeleri, en güzel dansları izlemek için keyifle buluşacağımız, birlikte gülüp eğleneceğimiz günler diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Tunç SOYER

Seferihisar Belediye Başkanı

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.