Seferihisar Belediyesi Bir İlke İmza Atacak

 

Seferihisar Belediyesi Kurban Bayramında yine bir ilke imza atacak.

Belediyeye vekalet veren vatandaşların kurbanları, uzman ekipler tarafından kesilerek Seferi Kart sahiplerine eşit olarak dağıtılacak.

 

Milyonlarca Müslüman 4 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayacak Kurban Bayramının tatlı telaşı içerisine girmeye başladı. Seferihisar Belediyesi de bu yıl ilk kez yapacağı uygulamayla, kurban kesecek, dağıtacak vatandaşlara rehberlik edecek.

Seferihisar Belediyesi “Vekaleten Kurban Kesimi” hizmeti ile kurban kesmek isteyen vatandaşların, Belediyeye ait Kurban Hesabına yapacakları bağışla Seferihisar Kurban pazarından, kulak küpe numarası belli, sağlık taraması yapılmış kurbanlıklar alınarak, belediyeye ait kesimhanede görevli kasaplar tarafından İslami esaslara göre kesilip, parçalanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.  Toplanacak etler Seferihisar Belediyesi tarafından gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılan SeferiKart’lı vatandaşlara yapılacak.

HEM YETİŞTİRİCİ HEM İHTİYAÇ SAHİBİ KAZANACAK

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk defa uygulayacakları yöntemle hem yerli yetiştiricinin kazanmasını hem de Seferihisar’daki gerçek ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Soyer; “Kurban Bayramı, temelinde iyilik olan, insanların ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla gerçekleştirdiği bir ibadet. Biz yaklaşık üç yıl önce SeferiKart uygulamamızı başlattık. Buradaki temel amacımız, ihtiyaç sahiplerini mağdur etmeden yardımda bulunmaktı. Tespit edilen ihtiyaç sahipleri kartına yatırılan para puanlarla anlaşmalı işyerlerinden diledikleri gidi alışverişlerini yapmalarını sağladık. Belediye Sosyal İşler Müdürlüğümüz SeferiKart verirken, çok hassas davranıyor ve gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor.  Bizde şimdi Kurban Bayramı’nda yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızla ihtiyaç sahiplerini buluşturuyoruz. Açtığımız banka hesaplarına kurban ücretini yatıracak vatandaşlarımızın, kurbanlarını kesip vekaleten dağıtacağız. Burada bizi en çok mutlu edecek şey ise, kurban etlerinin gerçek ihtiyaç sahipleriyle buluşacak olması” dedi.

Seferihisar Belediyesi’ne vekaleten kurban kesmek isteyen vatandaşlar İnternetten kredi kartıyla

https://ebelediye.seferihisar.bel.tr/ebelediye/vekaletkurbanlik.aspx adresinden ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Havale yapmak isteyen vatandaşlar ise Halk Bankası Seferihisar Şubesi TR77 0001 2009 7300 0007 0000 23 nolu Seferihisar Belediyesi (Vekaletle Kurban Kesimi )hesabını kullanılabilirler.

Ayrıca Seferihisar Hayvan Pazarı’nda da nakit ve kredi kartı karşılığı hayvan alımı gerçekleştirilebilecektir.

Kurbanlık fiyatları (Kesim dahil): 30 – 35 kg 615 TL, 40 – 45 kg 760 TL, 50 – 55 kg 900 TL

SEFERİKART

Seferihisar Belediyesi, sosyal sorumluluk kapsamında yapması gereken hizmetleri elektronik ortamda ve vatandaşın hak ettiği saygınlıkta gerçekleştirmektedir. Bunun için de vatandaşların belediye binasına gelmeden, yardım aldığını gözler önüne sermeden, kuyruklarda beklemeden SEFERİKART aracılığı ile gerçekten ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetlere ulaşması sağlanmaktadır.

 

DSC_0527

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.