Seferihisar Açıklaması “Ağaç kesmedik, dikiyoruz”

Büyükşehir’den Seferihisar açıklaması:

“Ağaç kesmedik, dikiyoruz”

                                                            

“Seferihisar Meydan Projesi’nde kesilen tek bir ağaç yok. Sadece şiddetli fırtınada bir çam ağacı devrildi. Onu da tutanak altına aldık. Projede mevcut ağaçları koruduğumuz gibi 64 tane de ilave ağaç dikiyoruz.”

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adalet ve Kalkınma Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı’nın “Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Meydan Projesi kapsamında bölgedeki ağaçları kesiyor” şeklindeki iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Belediyemiz tarafından yürütülen Seferihisar Kültür Merkezi ve Çevre Düzenlemesi işi, mevcut ağaçların korunması ve öneri ağaçların dikilmesi planlanarak projelendirilmiştir. Söz konusu 12 bin 500 metrekare alanda rölevesi alınıp (Çap, büyüklük ve cinsinin kayıt altına alınması) korunan 3 adet kavak, 2 adet defne, 1 adet limon, 1 adet zeytin, 1 adet mimoza, 44 adet çam, 5 adet palmiye, 24 adet dut, 1 adet çınar ve menşei belli olmayan 1 adet ağaç olmak üzere toplam 83 ağaç projede işlidir. Ve söz konusu proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından 64 tane daha ağaç dikilmesi planlanmaktadır. Ancak geçtiğimiz Salı gecesi (09.12.2014) çıkan şiddetli fırtınada bir çam ağacımız devrilmiş ve bu durum Büyükşehir ekipleri tarafından Seferihisar Belediyesi’ne bildirilmiştir. Ağacın köklerinin zayıf olması nedeniyle yeniden dikilemeyeceği tesbit edilince, bu durum Seferihisar Belediyesi çalışanları tarafından ekteki tutanakla tespit edilerek alandan kaldırılmıştır. Bu olay dışında, proje alanındaki ağaçların kesilmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Aksine projede işli olan mevcut ağaçlarla birlikte yeşil doku daha da artırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

unnamed (1) unnamed (2) unnamed

pubg uc

2 YORUMLAR

  1. madem bu kadar ağaç ve çevreye duyarlıydınız neden gezi parkında ağaçlar için mücadele eden gençlerinizi döven insanınıza hakaret eden bir partiye ilçe başkanı oldunuz

  2. Hamit ve saz arkadaşları bu yanıtı güzelce okusun, hatta çerçeveletsin. Allahınız varsa ağaçlar kesildi diye yaygara yapanlar cevap versin. Ama nerde zihniyet bozuk karakter bozuk çamur atmakla olmaz bu işler, yalancının mumu böyle söner.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.