Küçük Esma Bademcik Ameliyatında Dişlerini Kaybetti

Urla Devlet Hastanesi’nde 7 yaşındaki Esma Meriç bademcik ameliyatına girdi dişlerini kaybetti.

Seferihisar  Ulamış Mahallesinde yaşayan inşaat ustası evli ve iki çocuk babası Ercan Meriç (36) bademcik ameliyatı için kızı Esma Meriç’i Urla Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ameliyat sonrası kızının ön üstteki iki kalıcı dişinin olmadığını gören Ercan Meriç Cumhuriyet Başsavcılığı’na operasyonu gerçekleştiren Doktor A.E.İ.’den şikayetçi oldu.

Ercan Meriç yaptığı açıklamada ” Doktor ameliyatın daha kolay geçmesi için kızımın en üstteki iki kalıcı dişini süt dişi sanarak çekmiş, ameliyatı yapan doktora bu durumu sorduk. O da bize ameliyat sırasında ağıza daha rahat girmek için dişleri aldığını ve dişlerin süt dişi olduğunu zannettiğini söyledi. Biz ne olacak peki çocuğumuzun kalıcı dişleri alınmış deyince aynı hastanede diş doktorluğu yapan S.G.’yi telefonla arayarak durum hakkında bilgi verdi. S.G. ameliyatı yapan doktor ile bizi kendi muayenehanesine çağırdı. Oraya gittiğimizde kızım Esma’nın dişlerini tekrar yerine takmaya çalıştılar, fakat başarılı olamadılar doktor bugüne kadar ameliyat yaptığım her çocuğun dişini çektim, ilk kez başıma böyle bir şey geliyor kızınız kalıcı dişlerini erken çıkartmış ne yapabilirim diye bizi başından savdı” Ailecek psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen Ercan Meriç ” başkaları bizim yaşadığımızı yaşamasın Savcılığa doktor ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundum. Urla Kaymakamlığını ve İl Sağlık Müdürlüğünü bu konuyla ilgili göreve davet ediyorum ” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Sağlık bakanlığı, tarafından  “Urla Devlet Hastanesinde bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki bir çocuğumuzun ameliyat esnasında 2 kalıcı dişinin çekildiğini’ belirten haberler yer almıştır. Haberdeki iddialara ilişkin olarak İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca konuyu araştırmak üzere ve uzman görüşünü belirtmek üzere bir Kulak Burun Boğaz uzmanı hekim görevlendirilmiştir” açıklaması yapıldı.

 


  AW205843_03 AW205843_04  

 

Evrim Ataman – Şerife Gürbüz      

 

 

2015’ten şimdiden haberdarım!  

Haberleri takip etmek için kullanılabilecek en iyi uygulama Hürriyet E-gazete olsa gerek. Hem basılı gazete okuma keyfini yaşarken, hem de güncel haberlere ulaşabilme imkanı sunuyor. Uygulamanın son güncellemeleri ile de; hava durumuna, burcuma, finans haberlerine ve sinema rehberine ulaşabiliyorum. Hürriyet E-Gazete’nin en güzel yanı da (sona sakladım) bir sonraki günün haberlerini 00:00’da alınıyor olması. 

Şimdi de sizi Hürriyet E-gazete’nin yılbaşı paketi ile tanıştırmak istiyorum. Bu pakette Hürriyet E-Gazete‘nin yanı sıra, Elle ve Atlas dergilerinin dijital kopyası var 🙂 

 

Haberleri ve gündemi hem gazete okuma keyfini yaşayarak takip etmek isteyenler, hem de ben gazetemi okurken bir yandan da falıma da bakarım, filmlerden de haberim olur diyenler yılbaşı paketini kaçırmasın derim! Hem de kısa bir süre için sunulan bu paketi alıp, gazete keyfini sürerken modayı Elle ile takip de edebilir, Atlas okuyarak da farklı keşifler yaşayabilirsiniz. 

Yeni yılda sevdiklerine sevdiğin şeyleri hediye etmek de adettendir. Siz de arkadaşlarınıza ve gazetesiz olmaz diyen aile üyelerinize 6 aylık veya 1 yıllık versiyonları olan Hürriyet E-Gazete paketlerinden birini hediye edebilirsiniz. Her gün kullandıkça sizi hatırlasınlar:)

Daha ayrıntılı bilgi almak için sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.