Kadına Değil Kendine Meydan Oku

“Kadına Değil Kendine Meydan Oku” sloganıyla kadına yönelik şiddete farkındalık yaratmak ve dur demek için EGİAD ve EÇEV’in birlikte başlattıkları proje Teos Marina’da son buldu.

Dün Çeşme’den yola çıkan 6 açık deniz yüzücüsü Seda Kansuk, Uğur Doğan, Senem Ülker, Mehmet Kansuk, Ayşin Oya Belkay ve Sadi Gödelek zorlu etabı başarı ile tamamladılar. EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Anıl Yüksel ve EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu “Bu proje ile toplumsal bir farkındalık yaratmak ve geleceği yaratmada önemli görevler üstlenecek olan genç kızlarımızın eğitimine destek olmak istedik. Proje kapsamında elde edilen gelirle kız öğrenciler için burs olanakları yarattık. Bu projenin hayata geçmesine büyük emek veren yüzücülerimize, EGİAD ve EÇEV aileleri olarak sporun birleştirici gücü ile yaşam yolculuklarına destek olduğumuz genç kızlarımızın çağdaş eğitim olanaklarıyla buluşmasına el verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Projenin sürdürülebilir olması için şimdiden hazırlıklara başladık.
Asıl amacımız ve umudumuz, bu projenin, bir gün başka bir soruna dikkat çekeceğimiz farklı bir projeye dönüşmesi ve ülkemizde kadın cinayetletinin, kadına yönelik şiddetin son bulmasıdır. Ayrıca imzacısı olduğumuz 6248 İstanbul Antlaşmasının uygulanmasını istiyoruz” dediler.
Etkinliğe, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak EGİAD, EÇEV ve pek çok STK üyesi katıldı.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘’Kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının önüne geçmek ve bu konuda farkındalık, duyarlılık oluşturmak adına yapılan bu proje bizim için çok değerlidir. Toplumun yarısını oluşturan kadınların, erkeklerle eşit haklara sahip olduğunu asla unutmamalıyız. Küresel hedefler içinde bulunan, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini çocuklarımıza eğitim hayatları boyunca aşılamalıyız. Bu projeye destek olan EGİAD ve EÇEV’e teşekkür ediyorum’’ dedi.

Başkanların yüzücülere plaketlerini takdim etmelerinin ardından etkinlik Sığacık Teos Marina’da sonlandı.

Her kulaç için 1 TL bağışlanan kampanya, ay sonuna kadar devam edecektir.


Kadına Yönelik Şiddete Dur Demek İçin Yüzdüler


Kadına Yönelik Şiddete Dur Demek İçin Yüzdüler


pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.