İspat Etmezse Şerefsizdir

AK Parti’de yaşanan Seferihisar Krizi karşılıklı açıklamalar ile büyüyor. İstifa eden İlçe Başkanı Ümit Cingöz’ün disipline, Seferihisar Devlet Hastanesi’nde taşeron firmada çalışan eşinin Urla’ya sürgüne gönderilmesi sonrası başlayan gerilim İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın açıklamaları ve Cingöz’ün buna sosyal medya üzerinden cevap vermesi üzerine Seferihisar Krizi giderek derinleşmeye başladı.

 

Yerel seçim öncesi AK Parti’de yaşanan aday belirleme süreci ve ilçelerde seçime gidilecek ekiplerin belirlenmesi sırasında parti ile bağlarını kopartan Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz’ün eşinin sürülmesi olayının ardından başlayan gerilim artarak devam ediyor. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın TB Gazete’ye verdiği demeçte Cingöz ile ilgili “Ümit Cingöz bizim eski ilçe başkanımızdı. Aday adayı oldu, aday olamadığı ilan edildiği gün Partimizden istifa edip CHP’de çalışmaya başladı. Kendisi hastane de istihdam ettiği çocukları arayıp “AK Partiye oy vermeyeceksiniz, eğer verirseniz sizi işten çıkartırım” deme cesaretini gösterebiliyorsa bunun hakkında konuşmaya gerek yoktur. Kendilerine yazık ediyorlar” ifadesini kullandı.

Haberin parti kamuoyunda paylaşılmasının ardından bu kez Ümit Cingöz sosyal medya üzerinden iddialara cevap verdi. Cingöz Twitter hesabından Ömer Cihat Akay’a mesaj yollayarak, iddiaları reddederek “şahsımda ilgili isim vererek yaptığınız iddaları ya ispatlayın yada o röportajın başlığı altında ezilin. Karar sizin….” diyerek sert tepki gösterdi.

İŞTE O TWEETLER;

 16F_cingoztweet1

İl Başkanına Yalan ve İftira Atmak Yakışmaz

Konuyla İlgili olarak Gerçek Haberci’ye açıklamalarda bulunan Seferihisar eski İlçe Başkanı Ümit Cingöz, AK Parti İzmir il Başkanı Ömer cihat Akay’ın yaptığı açıklamaların yalan ve iftira olduğunu belirterek, “Ömer Cihat Beyin şahsımla ilgili isim vererek söyledikleri tamamen yalandır. Birincisi aday olamadığım gün istifa etmedim, aday belirlendikten 45 gün sonra istifa ettim. Teşkilata yapılan haksızlık vardı. Meclis üyesi listelerine 10 yıldır emek veren teşkilattan tek kişi listeye yazılmadı. Bu vefasızlık nedeniyle istifa ettim. İstifa tarihim de 14 Şubat 2014’tir. İkincisi hastanede çalışan bir tek kişi yi arayıp Ak Parti’ye oy vermeyin diye baskı yaptığım söz konusu değildir. Burada seçimin CHP tarafından kazanılmasının en büyük kahramanı Ömer Cihat Akay ve avanesidir. Sürecin başından beri CHP’ye çalışan da kendisidir. CHP kazansın diye bilerek yada bilmeyerek her türlü çabayı göstermiştir. Kendileri bir aday icat ederek seçime girmiş, teşkilatı yok saymıştır. Konuyu başka mecralara çekme çabası nafiledir Bir il başkanına yalan ve iftira atmak yakışmaz” dedi.

İspat etmezse Şerefsizdir

Akay’ın eşine yapılan haksızlık nedeniyle çok tepki aldığını bu nedenle gerçekleri çarpıtan açıklama yaptığını iddia eden Cingöz, şöyle devam etti;

“İl başkanlığı koltuğunda oturup bu kadar rahat yalan söyleyen bir insan. Eşime yapılan haksızlık sonrası çok sayıda tepki almıştır. Bu nedenle kendini haklı çıkarmak adına yeni yalanlara sarılmıştır. Açıklamasının başlığı kendisi için tam oturmuştur. Sizin aracılığınız ile kendisine tüm kamuoyu önünde sesleniyorum. Eğer hastane çalışanlarını baskı ile tehdit ettiğimi ispat etmezseniz röportajın başlığı aynen sizin için geçerli Ömer Bey…”

Kaynak:   gercekhaberci.com

pubg uc

2 YORUMLAR

  1. Ben CHP li bir seferihisarlı olarak seferihisar ilce başkanına yapılanları kınıyorum adam 12 yıl hizmet emek versin sen gel bu insanın üstünü bi kalemde sil.Bu insana bunu reva gören millete neyi reva görmeez ha?..
    Sonrada milletten oy alcan ha..ALDINIZ OYU….İlk önce insan olun sonra insanların emeğine saygı duyun saygı….Anlayanına.ÖYLE SECİM AKŞAMI Ahmet hocayla buzdolabı para dağıtmakla bu işler olmaz….

  2. Sayın Ümit Cingöz, 12 yılda akapeyi Seferihisa’da hayal bile edemeyeceğiniz noktaya taşıyan, tutarlı ve erdem sahibi bir politikacı olarak hizmet verdi bay başkan!.. Alışık olduğumuz üzere, yine laf kalabalığı, yine algı yanıltması ve yine yalanlarla toplumda keriz avlamaya çalışıp, sözde politika yapıyorsun!.. İlk yalanını yüzüne vurmak benim için büyük keyif olacak: Ümit Cingöz aday adayı oldu… Başka bir aday sözkonusu bile değildi… Ve yaptığınız çıkarcı taktiklerle sen bir tercihte bulunup, size 12 yıl boyunca başarılı bir hizmet sunan sayın Cingöz’ün üstünü çizip, güya taktik yaptın… Sayın Cingöz’e iftira atacağına, eşini oradan oraya sürdürecek kadar alçalacağına, şerefinle istifa et ve yaptığın yanlış hesabın faturasını delikanlı gibi öde… Yada Sayın Cingöz’ün dediği gibi, “İspatlamazsan ŞEREFSİZSİN” lafının altında ezil… Ahlakın olmadığı yerde siyaset, sadece çıkar için yapılır… Gökhan Yerlikaya…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.