Halfeti’de Buluştular

Cittaslow (Sakin Şehir) Türkiye’nin 9. Koordinasyon Komitesi toplantısı Güneydoğu’nun Sakin Şehri Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde düzenlendi.

Toplantıya Türkiye Koordinatörü ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Cittaslow Halfeti temsilcisi Nihat Özdal, Yenipazar temsilcisi Sevil Terzioğlu, Yeniboğaziçi temsilcisi Meryem Dalkıran ve Cittaslow Teknik Koordinatörü Bülent Köstem katıldı.

Halfeti’nin batık Savaşan Köyü’ndeki mağarada gerçekleşen toplantının ardından konuşan Cittaslow Türkiye Koordinatörü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer;” Türkiye’deki kentlerin ortak bir dil oluşturmaları ve Sakin Şehirlerin  belirlenen konularda ortak hareket etmeleri gerektiğini konuştuk. Özellikle yerel üreticinin geliştirilmesi için her kentin üretici pazarı açması, bunun için eğitim programları hazırlanmasına karar verdik. Kentlerin ortak bir kimliğe sahip olması ve ziyaretçilerin bir Sakin Şehir’de olduklarını fark etmeleri için yönlendirme tabelalarının ortak olmasını kararlaştırdık. Ev pansiyonculuğunu geliştirmek için Seferihisar’da düzenlenen ev pansiyonculuğu eğitimlerinin bütün kentlerden katılımcılarla tekrar edilmesine planladık. Sakin şehir felsefesinin İstanbul’da tanıtılabilmesi için ortak bir pazar ya da festival düzenlenmesi için hazırlıklar başlatıldı. Verimli bir toplantı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

DSC_0929
Soldan sağa: Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Teknik Koordinatör Bülent Köstem

DSC_1093 IMG_0032 IMG_0043

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.