Gençlere Aziz Kocaoğlu Sürprizi

Bu Daha Başlangıç”

 

Seferihisar Belediye Başkanı ve CHP Seferihisar Belediye Başkan AdayıTunç Soyer’e ilçede yaşayan gençlerin desteği her geçen gün artıyor. 5 yıldıryaptığı projelerle Seferihisar’ın adınıTürkiye’ye ve dünyaya ezberleten ve seçim sloganını “Bu Daha Başlangıç”olarak belirleyen Tunç Soyer, bu kez de gençlerle mangal partisinde buluştu.

Sığacık’ta gerçekleşen mangal partisinde Ürkmez, Doğanbey, Seferihisar merkez,Sığacık ve köylerden yoğun bir katılım gerçekleşti.

Gençlerle kucaklaşan Başkan Soyer, Gödence, Bademler ve Turgut köy ziyaretleri için ilçeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aziz Kocaoğlu’yla köy ziyaretlerine katıldı.

Köylerin ardından Başkan Soyer’in davetini kırmayan Kocaoğlu, Soyer’le mangal partisine geldi. İki başkanı bir arada gören gençler, büyük bir coşku ve tezahüratlarla karşılama yaptı.

Gençlerle sohbet eden Aziz Kocaoğlu, 2014 yerel seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı.Kocaoğlu; “Kızlı-erkekli mücadele edip, ülkeyi sağlıklı, dürüst ellere teslim etmek durumundayız. Şimdiye kadar bal tutan parmağını yalar, çalıyorlar da iş yapıyorlar gibi lafların nereye kadar geldiğini hep birlikte gördük. Onun için hepimiz biz olalım. Bu işin sonu yok, kentimize ülkemize sahip çıkacağız. Yerel seçimler önemli. Ama bu seçimlerde cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin provası yapılacak. Yerel seçim, cumhurbaşkanlığı seçimi derken, mutlaka genel seçimlerde 2014’te olacak.  Bu seçimlerde adil paylaşımın yapıldığı, düzgün insanları, ülkesini seven insanları başa geçireceğiz” dedi.

Seferihisar ve çevresinde yapacakları projelerden de bahseden Kocaoğlu; “Uzmanlarla birlikte yaptığımız stratejik planımız var. Seferihisar’ın da içerisinde olduğu Yarımada kalkınma projesi stratejisi. Bölgenin kalkınması için 5 ana başlıkta çalışmalarımız olacak” dedi.

Termalle ilgili Başbakan’a yazdığı mektuptan da söz eden Kocaoğlu; “Geçtiğimiz günlerde Başbakana yazdığım mektubu okumuşsunuzdur. Seferihisar’ı çok yakından ilgilendiriyor. Termal kaynakları çıkarttık. 2.5 senedir orada, yapıldı yapılacak derken minimum 800 dönüm serayı ısıtacak su yeraltında çürüyor, borular da paslanıyor.  7 Milyon Lira yatırım yaptık oraya.

Başbakana mektupta bize buradan hazine arazisi verin, biz burada seracılığı teşvik edelim dedim. Serada dönüm başına bir kişi çalışıyor. 800 dönüm sera yaparsak 800 kişiye istihdam sağlarız. Turizme su verilecek, kaplıcalar, kür merkezleri kurulacak. Mektubun cevabını bekliyoruz. Ama bizim iki dönüm yerimiz var orada. İki dönüm örnek sera yaparak çalışmayı başlatıyoruz” dedi.

Başkan Kocaoğlu İzmir’in altyapısı, kanalizasyonun ve içme suyunun diğer illerden daha iyi olduğunu ve Türkiye’de yapılan biyolojik arıtmanın %25’inin İzmir’e yapıldığını söyledi.

Seferihisar’a Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte yapacakları projeleri de anlatan Kocaoğlu; ,Sığacık’a bisiklet yolu, Doğanbey-Ürkmez’e Çok Amaçlı Merkez ve düğün salonu, ilçe merkezine meydan gibi birçok projelerinin olduğunu belirtti.

 

 

 

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.