Berkin İçin Sustular

Gezi eylemleri sırasında evinden ekmek almak için dışarı çıkan ve başından gaz kapsülüyle vurularak ağır yaralanan Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi bir tepkide Seferihisar’dan geldi.

Seferihisar Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları öncülüğünde Atatürk anıtı önünde başlayan sessiz eylem siyasi düşünceleri farklı olsa da yaşlı genç herkesi Berkin için buluşturdu.

Sessiz eyleme CHP İzmir Millet Vekili Musa Çam’da destek vererek “ Bu sadece gezi ile sınırlı bir olay değil, bugün Berkin için ağlıyoruz ve haykırıyoruz.  Anaların öfkesi katilleri boğacak “  dedi.

Atatürk anıtı önünde gerçekleşen eylemde kimse konuşmadı sadece pankartlar ile mesaj verildi.

Seferihisar CHP Gençlik Kolları Başkanı Özcan Aşkın otuz dakikalık sessiz eylem sonrasında  “Gezi parkında ağaçların kesilmesiyle başlayan o büyük direniş artık ağaçlar için değil neredeyse kendi özgürlüğümüz için olmaya başladı. Devletin orantısız güç kullanması, atılan gaz bombaları, ağaçların katledilmesine tepkileri nedeniyle dövülerek öldürülen kardeşlerimiz, abilerimiz ve protestolar sırasında sadece oradan geçmekte olan Berkin.  Demokrasi bu olmamalı siyaset bu olmamalı… Bugün Berkin için sessizlik yaşıyoruz. Bu direnişteki sessizliğimiz aslında en büyük haykırışımız bizim, rahat uyu kardeşim Berkin biz suçluyu biliyoruz ve unutmayacağız “ dedi.

 

Adsız DSC_3913 DSC_3918 DSC_3921 DSC_3927 DSC_3934 DSC_3937

pubg uc

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.