Belediyeden Öğrencilere Online Destek

Seferihisar Belediyesi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine derslerinde destek olmak için online eğitim sistemini Seferihisar İlçesindeki tüm okullarda hizmete soktu.

 

Milli Eğitim Bakanlığının şuan bulanan müfredatına uygun internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli program ile öğrenciler ve öğretmenler çok sayıda kaynaktan faydalanabilecek.

 

Online eğitim sisteminde her ilköğretim öğrencisinin sahip olacağı bir aktivasyon kart ile sisteme ücretsiz üye olup online test çözüp yanlış yaptığı soruları açıklamalı bir şekilde görecekler. Aynı zamanda üç boyutlu ve sesli konu anlatımları, canlandırmalar, etkileşimli, öğretici ve eğlenceli alıştırmalar, yüzlerce alt konu, tema-ünite testi, çözümlü testler ve konuları kavratmaya yönelik oyunlarla fen deneylerini ve alıştırmaları içeren  sistem üzerinden istenirse sesli kitap okunabilecek.  Müfredat sırasında geçmiş ve gelecek konuların tekrar edilmesini sağlayan online sistemde okullarda ve evde eğitimin online olarak sürmesi sağlanacak.

 

Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürhan Özata ve Projeyi Seferihisar’a kazandıran Kültür Müdürü Halil Karaşahinoğlu www.seferihisaregitim.org adresi üzerinden hizmet verecek online eğitim sistemi için gerekli kartları okullarda öğrencilere dağıtmaya başladı.

1 2 3 4

 

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ NEDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi; ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli bir eğitim yazılımıdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’Nİ KİMLER KULLANIR?

İlköğretim birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrenciler, ilkokul ve ortaokulda görevli öğretmenler ile eğitim yöneticileri kullanır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

İnternet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifresi girilerek kullanılır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemin’den yararlanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterlidir. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi herhangi bir bilgisayar kurulumu veya Cd gerektirmez. Yapılması gereken tek şey, www.seferihisaregitim.org adresine girerek üye olmaktır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİ KİM TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR?

Bu eğitim sitesinin tüm içeriği “İŞLEM YAYINLARI” tarafından hazırlanmıştır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

 • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için 50 bine yakın değerlendirmeli soru.
 • 1. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
 • 2. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
 • 3. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
 • 4. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
 • 5. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.
 • 1. sınıflar için 20 yardımcı kaynak kitabı.
 • 2. sınıflar için 21 yardımcı kaynak kitabı.
 • 3. sınıflar için 24 yardımcı kaynak kitabı.
 • 4. sınıflar için 27 yardımcı kaynak kitabı.
 • 5. sınıflar için 29 yardımcı kaynak kitabı.
 • 6. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı.
 • 7. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı.
 • 8. sınıflar için 31 yardımcı kaynak kitabı.
 • Her sınıf için yüzlerce testten oluşan yaprak test kitapları ve deneme sınavları.
 • Her sınıf için okuma eğitim setleri, animasyonlu harf tombalaları.
 • 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflar için tatil kitapları.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ BİR CD MİDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi, bir CD değildir. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan erişim imkânı olan bir eğitim yazılımıdır. CD versiyonu yoktur.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİ 1 YIL BOYUNCA AYNI MI KALIR?

Kesinlikle hayır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin içeriklerinde uzman kadromuzdan oluşan özel yayın ekibimizce yıl boyunca sürekli yenilenir. Yeni konu anlatımları, eğitsel oyunlar, üç boyutlu canlandırmalar, etkinlikler ve testler eklenir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN FİZİKİ OKULLARDAN FARKI NEDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin fiziki okullardan farkı; zaman ve mekân sınırlaması olmayışıdır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne internet bağlantısı bulunan her yerden bilgisayar ile istediğiniz zaman girebilir ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Dilediğiniz konuyu, defalarca tekrar edebilir, dilediğiniz çalışmayı, etkinliği ve testi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi, eğitsel oyunlar, animasyonlar, sesli konu anlatımları, farklı örnek ve yüzlerce sorudan oluşan testleri ile okul derslerine en büyük yardımcıdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN DERS KİTAPLARINDAN FARKLARI NELERDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemin’de tüm içerikler, MEB müfredatına tamamen uyumlu bilgisayar destekli eğitim etkinliklerini kapsar. Bu eğitim etkinlikleri kitapların aksine üç boyutlu ve sesli konu anlatımları, canlandırmalar, etkileşimli, öğretici ve eğlenceli alıştırmalar, yüzlerce alt konu, tema-ünite testi, çözümlü testler ve konuları kavratmaya yönelik oyunlarla fen deneylerini ve alıştırmaları içerir. Tüm etkinlikler öğrencilere geri bildirim verir, eksiklerini gösterir. Bu da öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu kadar geniş ve bol eğitim materyalinin bir kitapta yer alması imkansızdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN ÖĞRENCİYE KATKISI NEDİR?

 • Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin tüm içeriğini, istediği zaman, istediği kadar, dinleyebilir, okuyabilir, çalışabilir ya da çözebilir.
 • Sesli konu anlatımları sayesinde temayı-konuyu daha iyi anlar.
 • Görsel kalitesi yüksek eğitsel oyun ve etkinlikler bilgileri pekiştirir, öğrenmenin kalıcı olmasını sağlar.
 • Yeni sınav sistemine uygun sorularla sınavlara tam olarak hazırlanır.
 • Öğrencinin iletişim kurma, araştırma yapma, bilgiye ulaşma ve paylaşma becerisini geliştirir.
 • Kendi kendine öğrenme yeteneğini, yaratıcılığını ve öz güvenini artırır.
 • Öğretmeninin verdiği ödevleri görür.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NE ÖĞRENCİ ÜYE OLDUKTAN SONRA NELERE ULAŞABİLİR?

Öğrenci üye olduktan sonra okuduğu sınıfın tüm derslerine, etkinliklerine, oyunlarına ve testlerine ulaşabilir. Ayrıca sözlük, ansiklopedi gibi yine sadece üyelere açık olan ve kütüphanede yer alan kaynaklardan yararlanabilir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ SADECE 1 (BİR) BİLGİSAYARDA MI KULLANILIR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne tanımlanmış olan kullanıcı adı ve şifre ile değişik bilgisayarlardan girilebilir. Ancak kullanıcı adı ve şifre, aynı anda sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’İNİ OKULDA KULLANABİLMEK İÇİN NELER GEREKLİ?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ni okulda/sınıfta kullanabilmek için; 1 bilgisayar, 1 projeksiyon makinesi ve internet bağlantısı yeterlidir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM EĞİTİM SİSTEMİ’İNİ EVDE KULLANABİLMEK İÇİN NELER GEREKLİ?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ni evde kullanabilmek için; bilgisayar ve internet bağlantısı yeterlidir.

ÖĞRETMENLER SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM EĞİTİM SİSTEMİ’NE NASIL ÜYE OLUR?

 • Öğretmenler Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne internet sitesinden öğretmen kimliğini mail yoluyla göndererek üye olabilirler.
 • Öğretmenler üyelik ücreti ödemezler. • Üyelik süreleri sınırsızdır.

ÖĞRETMEN SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NE ÜYE OLDUKTAN SONRA NELERE ULAŞABİLİR?

Site içerisinde yer alan tüm derslere, etkinliklerine, oyunlarına ve testlerine ulaşabilir. Ayrıca sözlük, ansiklopedi gibi tüm üyelere açık olan ve açık kütüphanede yer alan kaynaklardan yararlanabilir.

 

 

Advertorial

Türkiye, 10-13 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek MIPIM’e damga vurmaya hazırlanıyor. Global yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda bu yıl ‘İstanbul çadırı’ kurulacak, kentin maketi sergilenecek. Uluslararası katılımcıların İstanbul’u görebilecekleri 96 metrekarelik dev kent maketinde her saat başında İstanbul’un seslerini, tarihini yansıtan şovlar yapılacak. Geçmiş yıllarda gayrimenkul projeleri segilenen fuarda bu yıl şehirler ön plana çıkacak. Yabancı yatırımcılara İstanbul’un yanı sıra Antalya, Ankara ve Balıkesir de tanıtılacak.  Fuar alanında sergilenen maketler ve düzenlenen panellerle Türkiye’ye yatımın avantajları anlatılacak. Bu yıl 20 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen Resmi MIPIM Açılış Kokteyli’nin ev sahibi İstanbul Ticaret Odası ve Beyoğlu Belediyesi olacak. Kokteylde uluslararası yatırımcıya Türk tatları ve kültürüyle İstanbul anlatılacak.

Ant Yapı: Ümraniye’de Geri Sayım

Ant Yapı’nın İstanbul Ümraniye’de inşa ettiği 42 katlı ‘Antasya Residence’ projesinin inşasında 42’inci kata ulaşıldı. 617 bağımsız birimden oluşan projede teslimlerin Ekim 2015’de yapılması planlanıyor. Antasya Residence, İstanbul’da, TEM Ümraniye kavşağında yer alıyor.  1. ve 2. köprü bağlantı yollarına yakın bir mesafede konumlanan projede teslimlerin Ekim 2015’de yapılması planlanıyor. Antasya Residence; Akasya Yapı’nın yaklaşık 50 dönüm arsası üzerinde geliştirdiği konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan karma projenin konut bloğu olarak ortaya çıkıyor. Bu karma yapı içerisinde 42 kat ve 617 bağımsız bölümden oluşan konut bloğunda, standart kat planlarındaki 1+1 ve 2+1 dairelerin yanı sıra birleştirme imkanı sunan modüler sistem sayesinde daha büyük konut alternatifleri elde etmek de mümkün. Projede Üst kattaki daireler, Avrupa yakası silueti ve orman manzarasına hakim olmasıyla öne çıkıyor. Antasya Residence projesi yüzde 1 KDV avantajına da sahip.

Cennet Koru: 2 Milyar Lira Yatırım Yolda

Keleşoğlu İnşaat yeni gayrimenkul yatırımları için düğmeye bastı. İstanbul’da yatırım değeri 2 milyar lirayı bulan 3 proje planladıklarını belirten Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş ve Dursun Keleş, İstanbul Küçükçekmece’deki CennetKoru konut projelerinde inşaatın yüzde 45’ini tamamladıklarını söyledi.  İstanbul Küçükçekmece’de hayata geçen CennetKoru konut projesinde inşaatın yüzde 45’ini tamamlayan Keleşoğlu İnşaat yeni gayrimenkul projeleri için çalışmalara başladı. Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş ve Dursun Keleş, yıl içinde yatırım değeri 2 milyar lirayı bulan 3 proje planladıklarını söyledi. İstanbul Küçükçekmece’deki CennetKoru projesinde 408 konut ve 25 mağazaya yer verildiğini belirten Fuat Keleş, “Mayıs 2016’da tamamlanacak projede mağazalar da satışa sunuldu. Proje tamamlanınca 1500 kişiye ev sahipliği yapacak” dedi.

DKY İnşaat: 2 Yılda 3 Bin Konut Üretecek 

MIPIM’e katılan DKY İnşaat, yeni projeleri ilk kez uluslararası yatırımcılara tanıtacak.  DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, iki yılda 3 milyar lira yatırımla 3 bin konut inşa edeceklerini açıkladı. Şirket, İstanbul’un hızla gelişen lokasyonu Kartal’da gerçekleştirdiği ‘DKY Kartal’ projesini Avrupalı yatırımcıların beğenisine sunacak. DKY İnşaat ayrıca, Kağıthane, Çeliktepe, Göztepe, Sultanbeyli, Kadıköy, Maltepe gibi  bölgelerde gerçekleştireceği konut ve ofis projeleri ile ilgileri yatırımcılarla paylaşacak. DKY inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya,  DKY Kartal projesi ile birlikte iki yılda 7 proje hayata geçireceklerini belirterek, 3 bin konut ve 3 milyar TL yatırım yapacaklarını ifade etti.

Emlak Konut: İstanbul’u Tanıtacak 

Fuarda İstanbul’un gelişen bölgelerini tanıtacaklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Başakşehir- Kayabaş, Batı Ataşehir bölgeleri ve İstanbul Finans Merkezi alanını yabancı yatırımcılara tanıtacaklarını söyledi. Fuara, Emlak Konut GYO olarak herhangi bir proje ile katılmadıklarını, projeden ziyade daha makro bir yaklaşım sergilemek hedefiyle yola çıktıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,  projelerin bulunduğu bölgeleri ön plana çıkartacaklarını dile getirdi. İstanbul Avrupa yakasında Yenişehir bölgesinin çekirdeğini oluşturan Başakşehir-Kayabaşı bölgesini yabancı yatırımcılara anlatacaklarını söyleyen Kurum,  “Fuarda tanıtacağımız ikinci bölge şirketimizin uzun yıllardır gelişiminde büyük emeğinin geçtiği ve birçok başarılı gelir paylaşımı projemizi tamamladığımız Batı Ataşehir bölgesi. Bunlara ek ve üçüncü olarak ise, özellikle hükümetimizin de kuruluşunda büyük destek verdiği ve bizzat şirketimizin de koordinasyonunda iştirak ettiği “İstanbul Finans Merkezi”. Bu üç alanı da özel olarak hazırlattığımız ölçeklendirilmiş model maketlerimizle tanıtacağız” dedi.

Kuzu Grup: Ortadoğu’dan Sonra Sıra Avrupa’da 

İstanbul Ataköy’de hayata geçecek konut projesi Sea Pearl,  Dubai’de düzenlenen gayrimenkul fuarı Cityscape Global’den sonra şimdi de MIPIM’de görücüye çıkıyor.  Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Fransa’daki fuarda yabancı yatırımcılardan önemli oranda ön talep beklediklerini söyledi. Özen Kuzu, MIPIM 2015 fuarının Türkiye’nin gelişen gayrimenkul pazarını tanıtmak ve İstanbul’un imajını yükseltmek için önemli bir organizasyon olduğunu dile getirdi.

Vadistanbul Bulvar: Yatırım Fonlarıyla Cannes’da Buluşacak

İstanbul Ticaret Odası’nın destekleriyle oluşturulan Türkiye çadırında, Vadistanbul gayrimenkul projesi de yerini alıyor. Şirket yetkilileri fuarda yabancı yatırım fonları ile birebir görüşmeler gerçekleştireceklerini söyledi.  Bu yıl 26’ncısı düzenlenen MIPIM Fuarı, dünyanın birçok noktasından gayrimenkul projelerini yatırımcılarla buluşturmaya devam ediyor. Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat’ın ortak girişimi ile hayata geçirilen, 1.1 milyar dolarlık Vadistanbul projesi MIPIM fuarında bu yıl da yerini alacak. Şirket yetkililer fuarda, yabancı yatırım fonları ile de birebir görüşmeler gerçekleştireceklerini söyledi.  424 bin metrekare alan üzerinde geliştirilen Vadistanbul’un ofis, alışveriş caddesi, AVM ve otelden oluşacak “Bulvar” etabı uluslararası arenada sergilenecek.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.