Belediyede e-İmar Dönüşümü Devam Ediyor

Seferihisar Belediyesi, 2017’de imar durumlarını vatandaşa online olarak sunup belediyeye bizzat başvuruları azaltmıştı. Yeni uygulamaya koyulan “İmarSİS” uygulamasıyla da süreçler netleşip hızlanacak.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, tüm başvuruların elektronik ortamda sıraya alındığı yeni uygulamayı hayata geçiriyor. Ruhsat ve belge başvurularındaki yoğunluk yıldan yıla artarken; yerel yönetimlerde bir ilk olan sistemde, vatandaşın başvurusu alındığı anda takip numarası üretilip adım adım süreçler belirlenerek her aşamada vatandaşa bilgilendirme mesajı gidecek. Yeni uygulamayla birlikte dosyanın giriş tarihi, hangi gün saat hangi işlemi gördüğü ve kaç günde işlemlerin tamamlandığı bilgisi yer alacak.  Başvuruların takibini vatandaş Internet ortamından yapabilecek.
Başkan Soyer, “Başvurulara sıra numarası verilmesiyle başlayan sürecin her adımını vatandaş internet sitemizden takip edebilecek. Süreçlerin ve sıralamanın sisteme göre ilerlemesi şeffaflık sağlayacağı gibi mesaiden ve vatandaşın zamanından tasarruf sağlayarak hizmet kalitesini de arttıracak” dedi.
SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?
Yapı denetim, yeni yapı numarataj, kentsel dönüşüm ve yıkım, arazi tespiti, imar uygulaması, yapı ruhsatı, yapı kullanma, yazı işleri başvurularının yapıldığı sistemde, takip numarası vatandaşın cep telefonuna gönderiliyor. http://imarsorgulama.seferihisar.bel.tr adresinden başvurunun hangi aşamada olduğu takip edilebiliyor.
pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.