Belediye Çalışanına Bile İş Teklifi

Ak Parti Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı ve meclis üyesi adayı Güler Boler verdiği iş sözleri ilçede gündem yarattı. Yüzlerce kişiye iş sözü veren ikilinin en son tanımadıkları belediye personeline “seni işe alalım” dediği iddia edildi.

AKP’liler dur durak bilmiyor. 150 kişi olan belediye işçi kadrosu için yüzlerce insana söz veriyor. Mahalle ve köy gezilerinde her kapıda iş sözü veren AKP ekibinin şu ana kadar yaklaşık 600 kişiye iş sözü verdiği tahmin ediliyor.

50 KİŞİYE MAKAM ŞOFÖRÜ SÖZÜ

İş sözlerinin duyulmaya başlaması ilçede huzursuzluk yaratırken, CHP İlçe Teşkilatına da konuyla ilgili bilgiler geliyor. Gençlerin iş umuduyla kandırılmaya çalışılması ve bunun duyulması gençler içerisinde huzursuzluk yaratırken, AKP Adayı Hamit Nişancı’nın sadece 50 kişiye “makam şoförü” sözü verdiği iddia edildi.

Yıllarca belediyeden beklediğini alamayıp belediyeye gelmeyen eski CHP’li yeni AKP’li Meclis Üyesi Adayı Güler Boler ise, tanımadığı belediye çalışanına, gel seni belediyede işe alayım diyerek belediyeyle ne kadar bağlantısının zayıf olduğunu ortaya koydu. Ben zaten yıllardır belediyede çalışıyorum diyen çalışana da bozulan Boler, cevap vermekte zorlanıp sadece yaa demekle yetindiği belirtildi.

Yaptığı özel görüşmelerde “belediyede çalışanlar gidecek yerine siz geleceksiniz” şeklinde iş sözleri veren Nişancı, mikrofonu eline aldığı zaman ise belediye çalışanlarının hiçbirini işten atmayacağını söylüyor. Yine birbirini tutmayan açıklamalar yapan Nişancı’ya şimdi sorulan soru ise, belediyeye alacağım dediğin yaklaşık 600 kişiye belediyede nasıl iş imkanı sağlayacaksın?

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız birçok kişi de; “Nişancı’dan bu iddianın cevabını bekliyoruz. Ama ben şu yatırımcıyı getireceğim bu tesisi açacağım şeklinde hayal ürünü cevaplardan oluşmasın. Belediyeye bu kadar adamı nasıl alacak onu açıklasın. Çünkü bu masalları 1999-2009 yılları arası çok dinledik” dediler.

 

rffffafas23ccc

pubg uc

3 YORUMLAR

  1. Bu haber kesinlikle dirudue.babamin is arkadaslarindan olusan kisilerde oylarinizi bize satin.evimiz 3 kisidir.3oy unuz bizim olsun kizinizi belediyeye sokalim demislerdir.bizler ataturkcu insanlariz.degil satmak gonullu olarak bile oyumuz akp ye degildir..bu boyle biline..

    • sizingibi ahlaksızca teklifleri biz yaparız hamnitnişancıya her gün veriyorum bukadar örümcek kafalısınızki daha yerelde patideğil hizmet önemli olduğunu örenememişsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.