Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den Mesaj Var

Değerli Seferihisarlılar,

Her gün yaşamaya başladığımız, puslu, iç karartan bu günler, acının ve hüznün umutlarımızı yok ettiği, belki de tarihimizin en zor günleri. Her gün yeni bir acıyla güne başlıyor, yeni haberlerle kahrolmaya devam ediyoruz. Haber sitelerine bakmaktan, gazete okumaktan, televizyonu açmaktan çekinir hale geldik!

Seferihisar Belediyesi olarak her zaman barıştan yana olduk. Farklı kültürlerin bizim için ayrılık değil, birleşme nedeni ve gerçek zenginliğimiz olduğunu savunduk. Barışın güçlenmesi için tohumlar atmaya çalıştık. Sanatın, sanatçının, müziğin, tiyatronun kültür ve edebiyatın bir arada yaşama kültürümüze ve dolayısıyla barışa büyük katkı verdiğine inandık.
Belki de böyle karanlık günlerde, hem birlikteliğimizi pekiştirmek, hem direncimizi arttırmak hem de önümüzü daha iyi görmek için kültür ve sanatın her türüne daha çok sarılmak, omuz omuza olmaya daha çok gayret etmek zorundayız.

Ama ne yazık ki her gün gelen yeni şehit haberleri boğazımızı düğümlüyor. Yaşadığımız acı ve kızgınlık, sesimizi kısıyor, içe kapanmamıza yol açıyor. Gelişmeleri korkarak izliyor, kötü haber duymamak için dua ediyoruz. Ne yazık ki elimizden başka bir şey gelmiyor.

Değerli dostlar;
Seferihisar Belediyesi’ndeki yönetici arkadaşlarım ve meclis üyelerimizle birlikte, bu yıl daha önceden yapacağımızı ilan ettiğimiz kültürel etkinliklerin tamamını iptal etme kararı aldık. Kararımızı, Eylül ayı sonuna kadar uygulayıp, sonra tekrar gözden geçireceğiz.

Anlayışınız ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Kardeşin kardeşi vurmadığı, insanların birbirlerini dili, dini, ırkı, mezhebi nedeniyle öldürmediği bir Türkiye’nin mümkün olduğunu biliyor, bunu hep birlikte başaracağımız günleri iple çekiyorum. Üzerimizdeki kara bulutların bir an önce dağılmasını, en güzel notaları, en güzel dizeleri, en güzel dansları izlemek için keyifle buluşacağımız, birlikte gülüp eğleneceğimiz günler diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.
İPTAL OLAN ETKİNLİKLERİMİZ

20.08.2015 / 20:30 / KALEİÇİ KENT ORKESTRASI KONSERİ

26.08.2015 / 21:00 / KALEİÇİ DENİZ ÇAĞLAR ADA YAYLI ÇALGILAR DÖRTLÜSÜ ODA MÜZİĞİ KONSERİ

27.08.2015 / 21:00 / KALEİÇİ ERGÜN POYRAZ

28.08.2015 / 20:30 / KALEİÇİ SEFERİHİSAR BELEDİYESİ GÖNÜLLÜ BANDOSU KONSERİ

29.08.2015 / 20:00 / KALEİÇİ ULUSLARARASI HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

02.09.2015 / 21:00 / KALEİÇİ SEFERİHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TSM KONSERİ

03.09.2015 / 21:00 / KALEİÇİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAHALLEMİZDE ŞENLİK VAR

04.09.2015 / 21:00 / KALEİÇİ SEFERİHİSAR BELEDİYESİ TSM KOROSU KONSERİ

10.09.2015 / 20:00 / ÜRKMEZ GENÇLİK MERKEZİ ÜRKMEZ KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ

11.09.2015 STADYUM SEFERİHİSAR’IN KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ YENİ TÜRKÜ & LEMAN SAM KONSERİ

13-14.09.2015 PAZARYERİ KEÇİ KOYUN FESTİVALİ

pubg uc

2 YORUMLAR

  1. Çok yerinde ve doğru bir karar.Hiçbir vatandaşımız olan biten karşısında hiçbir şey olmamış gibi davranamaz. Sayın Başkan lütfen yeni parka çay masaları koydurun…Bütün ilçelerde “Belediye Çay Bahçesi”vardır.Seferihisar için büyük eksik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.