Başkan Yetişkin’den Ekmeksiz Plajı çıkışı

İzmir Seferihisar’da pırıl pırıl denizi ve eşsiz doğasıyla cenneti andıran Ekmeksiz Plajı, bakanlıklar arasındaki yetki karmaşasının kurbanı oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün yetki alanında olan plaj, geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından arkeolojik SİT alanında kaldığı gerekçesiyle kapatıldı.

Doğa Koruma’nın itirazları reddedilirken, plajı kiralayan firmanın sözleşmesi fesh edildi. Tatilcilerin giriş çıkışlarının engellenmesi için plaja giden yola demir bariyer çekilip kum döküldü. Düğümün çözümünde plan revizyonu gündeme gelince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da konuya dahil oldu.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KARAR ÇIKACAK

Üç bakanlık arasındaki yetki karmaşası nedeniyle kaderine terk edilen Ekmeksiz Plajı’yla ilgili Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li İsmail Yetişkin’den flaş bir çıkış geldi. Doğa cenneti plajı belediyenin işletmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yetişkin, “Zaten tüm bilirkişi raporları da bunu söylüyor. ‘Doğanın tahrip olmaması ve halkın ihtiyaçlarına tam olarak cevap verilebilmesi adına buranın belediyeye verilmesi gerekir’ deniliyor. Önümüzdeki günlerde de bu yönde bir karar çıkmasını bekliyoruz” dedi.

VERSİNLER ÇİÇEK GİBİ YAPALIM

Başkan Yetişkin, “Ekmeksiz Plajına talibiz. Plajı bize versinler, çiçek gibi yapıp ücretsiz olarak halkın kullanımına açalım. Akarca ve diğer plajlarımızı nasıl işletiyorsak burayı da halka açık ve ücretsiz olarak işletelim. Bizim için hiç zor değil. Plajın doğal yapısını bozmadan duşları, mobil tuvaletleri, soyunma kabinlerini yerleştirelim. Şemsiyesi, şezlongu, çöpü, otoparkı ve herşeyiyle yaza hazır edelim. Hem halkımız faydalansın, hem de cennet gibi bir yer bozulmadan gelecek nesillere kalsın” diye konuştu.

SOKAĞA DÖKÜLMEYE HAZIRIZ

Plajın yan taraftaki otele bırakılmak istendiği iddialarını da yanıtlayan İsmail Yetişkin, “Bu bir dedikodudan ibaret. Ama ben de otelin sahibi olsam öylesine muhteşem bir plajı isterim. Fakat umuyorum ki bu dedikodu doğru değildir. Çünkü, ben hem Çevre hem de Turizm bakanlıklarının burayı halka bırakmak istediğini düşünüyorum. Zaten, Ekmeksiz Plajı milli park statüsünde. Otele devri olamaz, hepimiz karşı çıkarız. Tüm sivil toplum kuruluşlarıyla da iletişim içindeyiz. Aksi durum olursa halkla beraber sokağa dökülmeye hazırız” dedi.

http://www.sonkaleizmir.com/haber/Baskan-Yetiskin-den-Ekmeksiz-Plaji-cikisi-/69268

pubg uc

1 Yorum

  1. Akarca plajı ile övünmeyin! Akarca bitmiştir.
    Akarca plajını halk plajı yaptınız, suriyeliler evimizin bahçesine çadır kurmaya başladı. ‘Halk’ halısını kilimini serip mangal tüttürmeye başladı. Denizde kondomlar, karpuz artıkları, pedler, plastik şişeler yüzüyor. Zaten denize de girmek arıtmanın pisliğinden dolayı cesaret ister. Dereye doğru yüzün ve taze insan dışkıları sizi karşılasın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.