Atatürk Caddesi Bugün Trafiğe Kapatılıyor

Seferihisar’ın en işlek caddelerinden ve ilçeye girişi olan Atatürk Caddesi trafiğe kapatılıyor. Amaç ilçe merkezini alışveriş merkezi haline getirmek.

Sonucu anket belirledi ve ankette  ‘kapansın’ çıktı.

İlçe halkının sesine kulak veren Belediye Başkanı Tunç Soyer kesin kararını vermesi için ilçe halkından anket yaptırdı. Anket sonuçlarında yüzde yetmişin üzerinde katılımcı ‘kapansın’ dedi ve kamuoyu yoklamasının ardından Başkan Tunç Soyer ve yönetimi caddeyi trafiğe kapatma kararı verdi.

.SOYER, DÖRT GÜNLÜK DENEME SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ.

Seferihisarlı bazı esnaf ve vatandaşların “kapansın veya kapanmasın” eleştirilerine duyarsız kalmayacaklarını belirten Belediye Başkanı Tunç SoyerAtatürk Caddesinin kapanmasıyla ilgili 2010 yılında UKOME kararı aldık, ancak bazı esnaf ve ilçe halkımızın kapansın veya kapanmasın eleştirileri üzerine anket yaptırdık. Ankete katılan vatandaşlarımızın yüzde yetmişi kapansın, yüzde yirmisi kapanmasın ve yüzde on civarında katılımcımız çekimser kaldı.

Ancak anket sonuçlarında halkımızın her ne kadar yüzde yetmişi ‘kapansın’ yönünde oy kullansa da biz yinede 4 günlük deneme sürecinde caddeyi trafiğe kapatacağız. Halkımız memnun olursa kararımızı devam ettirecek, değilse kararımızdan vaz geçeceğiz” diyen Başkan Soyer her kararımızı halkın istediği doğrultuda kalıcı haline getireceğiz. Halkımızın istemediği bir karar karşısında diretmemizin hiçbir anlamı olamaz” dedi.

 

Cadde 13.06.2016 (bugün) saat 11.00’de trafiğe kapatılacak.

pubg uc

2 YORUMLAR

  1. Bu anket yapılan halk kim??? Kime sorduysam anket ten haberi yok. Gördüğüm en saçma en kötü uygulama.sanki Seferihisar ın diğer sokakları çok geniş, cadde gibi çift yön verilmiş. Umarım en kısa zamanda bu kötü uygulama dan vazgeçilir….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.