Yaratıcı Yazarlık Merkezi İlk Sertifikalarını Verdi

Seferihisar Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile Seferihisar’da açılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi öğrencileri 28 Ağustos Cuma günü yapılan kokteyle sertifikalarını aldılar.

Seferihisar Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile 1 Haziran 2015’de Seferihisar’da açılan Yaratıcı Yazarlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi, 5 gün süren atölye çalışmasının ardından öğrencilerine sertifikalarını verdi. Şiir konusunda yapılan atölye çalışmaları 24-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilirken, dersler Türkiye’den ve İngiltere’den gelen eğitmenler eşliğinde verildi. İngiltere’den Profesör Fiona Sampson, Peter Salmon ve Türkiye’den Ali Vural’ın eğitim verdiği dersler Türkçe ve İngilizce olarak yapıldı.

Atölye çalışmalarının bittiği 28 Ağustos Cuma günü yapılan sertifika törenine Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’da bulunan ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit, Türkiye Yazarlar Birliği Derneği Başkanı Mahir Adıbeş ve İngiltere’den gelen Şair Debjani Chattejee katıldı. İlginin yoğun olduğu törende, verilen kokteylin ardından Tunç Soyer, Yaratıcı Yazarlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürü İlknur Tartarkırılmış ve Şair Debjani Chattejee konuşma yaptı. Konuşmaların ardından sertifikalarını Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinden alan öğrenciler, İngilizce tekerlemeler söyleyerek etkinliğe renk katarken, Türkçe ve İngilizce şiirler okunarak etkinlik tamamlandı.

 

IMG_2871 IMG_2887 IMG_2899 IMG_2922 IMG_2942

pubg uc

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.