Soyer’e sevgi seli, duygusal anlar, anlamlı mesaj

IZMIR'DE CHP'IN BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKAN ADAYI OLARAK GOSTERILEN SEFERIHISAR BELEDIYE BASKANI TUNC SOYER, ANKARA'DAN DONDUKTEN SONRA ILCEDE, VATANDASLARLA BIR ARAYA GELDI. SOYER'I SEFERIHISAR'A GIRISTE YUZLERCE KISI ELLERINDE MESALELER ILE KARSILADI. ILCE MEYDANINDA MINI BIR MITING YAPARAK HALKLA SESLENEN SOYER, DUYGU DOLU ANLAR YASADI.(FOTO: UMUT KARAKOYUN IZMIR DHA)

Soyer’e sevgi seli, duygusal anlar, anlamlı mesaj: Kendimi feda etmeye gidiyorum! CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Soyer, Adnan Menderes Havalimanı’nda, sevgi gösterileriyle karşılandı. Soyer İYİ Parti İzmir cephesinden gelen açıklamayı da yorumladı. Soyer’e Seferihisar’da da büyük sevgi gösterileri vardı. Miting gibi buluşmada, “Kendimi vakfetmeye, kendimi feda etmeye gidiyorum, bilesiniz dostlar” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, “Çok heyecan verici, yepyeni bir şey yaratacağız, toplumda biriken muazzam bir enerji var, bunu çok doğru yerlere taşıyacağız.” dedi.

SOYER’DEN ‘KOCAOĞLU’ MESAJI VE ZEYBEKCİ’YE DAVET!… CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Soyer, Adnan Menderes Havalimanı’nda, kendisini karşılamaya gelen gruba teşekkür etti. Gördüğü heyecan karşısında yorgunluk hissetmediğini dile getiren Soyer, “Çok heyecan verici, yepyeni bir şey yaratacağız, toplumda biriken muazzam bir enerji var, bunu çok doğru yerlere taşıyacağız.” diye konuştu.

SOYER’DEN ‘KOCAOĞLU’ MESAJI VE ZEYBEKCİ’YE DAVET!… CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Soyer, Adnan Menderes Havalimanı’nda, kendisini karşılamaya gelen gruba teşekkür etti. Gördüğü heyecan karşısında yorgunluk hissetmediğini dile getiren Soyer, “Çok heyecan verici, yepyeni bir şey yaratacağız, toplumda biriken muazzam bir enerji var, bunu çok doğru yerlere taşıyacağız.” diye konuştu.

Havalimanındaki karşılamanın ardından Soyer’i bu kez Seferihisar’a girişte yüzlerce kişi ellerinde meşaleler ile karşıladı. İlçe meydanında halkla seslenen Soyer, duygu dolu anlar yaşadı. Vatandaşlar üzerinde, ‘Tunç Soyer İzmir’e çok yakışacak’, ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ yazılı dövizler taşıdı. Soyer’i, eşi Neptün Soyer, Seferihisar Belediye Başkan adayı Yelda Celiloğlu, Urla Belediye Başkan adayı Burak Oğuz, Karşıyaka Belediye Başkan adayı Cemil Tugay da yalnız bırakmadı. İlçede kalabalığa seslenen Soyer, “Ne kadar güzel gülüyorsunuz, ne kadar güzelsiniz. Biz olağanüstü güzel topraklarda yaşıyoruz. Çok daha iyisini hak ediyoruz. Çok daha gülerek yaşayacağız” dedi.

Seferihisar’ın Türkiye’nin birçok yerinden izlenen, takip edilen hatta biraz da kıskanılan bir kent haline geldiğini söyleyen Tunç Soyer, “Eksiğimiz yok mu? Tabii ki var. Ama şundan emin olun; çok yakında hiçbiri kalmayacak. Gerçekten İzmir başka türlü bir şehir. İzmir çok özel bir şehir. Bazen bazı kentler ülkelerine lokomotif olurlar” diye konuştu. İzmir’in bir köprü kent olduğunu söyleyen Tunç Soyer, “İki kültür birleştirmiş. Bu ne yapmış? Mir melez kültür, zengin kültür doğurmuş.
Dilini bile bilmeyen insanlar, ekmeklerini paylaşmış” dedi. Bir dönem en kuvvetli bir liman kentiyken, bunun şimdi yavaş yavaş önemini yitirmeye başladığını ifade eden Soyer, İzmir’in incisini ortaya çıkarmanın vaktinin geldiğini belirterek, şunları söyledi:

IZMIR’DE CHP’IN BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKAN ADAYI OLARAK GOSTERILEN SEFERIHISAR BELEDIYE BASKANI TUNC SOYER, ANKARA’DAN DONDUKTEN SONRA ILCEDE, VATANDASLARLA BIR ARAYA GELDI. SOYER’I SEFERIHISAR’A GIRISTE YUZLERCE KISI ELLERINDE MESALELER ILE KARSILADI. ILCE MEYDANINDA MINI BIR MITING YAPARAK HALKLA SESLENEN SOYER, DUYGU DOLU ANLAR YASADI.(FOTO: UMUT KARAKOYUN IZMIR DHA)

“Şimdi o inciyi bütün dünyaya göstereceğiz. İzmir’in nasıl parladığını bütün dünyaya göstereceğiz. İzmir gerçekten dünyanın gıpta ettiği, merak ettiği, gelinmek istenilen bir kent haline gelecek. İzmir çok daha fazlasına layık. Bizim gücümüz yettiği kadar bunu yapacağız.”

İZMİR TÜRKİYE’YE SES, NEFES VERECEK’ Demokrasinin önemine de dikkat çeken Soyer, “Demokrasi, birlikte yaşamak demektir. İzmir bunu en iyi yaptığı için bu coğrafyanın ne demokrat kentidir. İzmir farklılıkları içine alıp sarıp sarmaladığı için Türkiye’nin en demokrat kentidir. İzmir çok renktir, çok sestir, çok nefestir. Ve İzmir bu çok renkli İzmir, artık Türkiye’ye daha çok renk, daha çok ses, nefes verecek. Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın, çok daha yüksek yaşam kalitesine sahip olması lazım. Ama bunun öncülüğünü İzmir yapacak. Takacak arkasına Türkiye’yi yürüyüp gidecek. Biz öyle şanlıyız, bizi kıskanmaları boşuna değil. Bu bereketli topraklar, masmavi deniz o kadar fazlasını bize verebilir ki, biz almasını bilirsek. Onun kıymetini bilirsek, tahrip etmeden, gözümüzün nuru gibi koruyarak bakarsak, bu topraklar bize çok daha fazlasını verecek. Bu zenginliği biz yaratmadık. Binlerce yıl öncesinden atalarımızın bize getirdiği bizim de torunlarımıza bırakacağımız zenginlik” dedi.

‘KENDİMİ FEDA ETMEYE GİDİYORUM’ Çok büyük bir heyecan içerisinde olduğunu da anlatan Soyer, “Dokunsanız hüngür hüngür gidebilirim. Ama gitmeyeceğim, tutacağım. Sizi çok severek çalıştım. Seferihasar çok güzel bir ilçe. Veda edip gitmiyorum, sadece yakına gidiyorum. Yakına gidiyorum ama gönlüm hep burada. Elimden gelenin en iyisini yapmak için canla başla çalışacağım. Kendimi vakfetmeye, kendimi feda etmeye gidiyorum, bilesiniz dostlar” diye konuştu. Konuşmaların ardından, kalabalık dağıldı.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.