Ateşli hasta teyakkuza geçirdi

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’ne başvuran hasta ateş ve öksürük şikayetleri nedeniyle kontrol altına alındı.

Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre yurtdışından geldiği öğrenilen çiftin birine test yapıldığı, son günlerde tüm dünyayı saran Koronavirüs olma ihtimaline karşı, hastane acil servisin kısa sürede kapatıldığı belirtildi.

Hastada ateş olması yüzünden Sağlık Bakanlığı’nın prosedürleri nedeniyle izole edildiği öğrenildi. Hastaların testlerinin yarın Ankara’ya gideceğini belirten yetkililer, hastane doktorlarının hastalar hakkındaki düşüncesinin koronovirüs olmadığı , sonuçların negatif çıkmasını bekledikleri şeklinde oldu.

Acil servis, gerekli tedbirlerin alınmasının ardından tekrar hizmet vermeye başladı.

Güncelleme – 16.03.2020 Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi Başhekimliği duyurusu – acil servisimizde cuma akşamı yatışı yapılan 3 vakanın testleri negatif çıkmıştır. Kamuoyuna duyurulur

http://www.gazeteseferihisar.com/

pubg uc

3 YORUMLAR

  1. Haberi yapan kişi derhal tekzip metni yayınlamalıdır. Aksi takdirde tarafımca hukuki süreç başlatılacaktır.

    Çünkü hasta olarak müşahede altında tutulan kişiler yakınıp olup, süreç tarafımca detaylarıyla bilinmektedir.

    Çiftten kadın olanı burun tıkanıklığı ve akıntısı, eklem ve kas ağrısı ile hafif düzey boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye müracaat etmiş olup, erkek bireyde hastalık belirtisi yokken, kişi SADECE refakat etmek için hastanede bulunmuştur.

    Haber gerçek olmayan bir çok unsur içermektedir. Bu nedenle yukarıda belirttiğim gibi yayınladığınız haberin derhal tekzibini aksi takdirde yasandan kaynaklanan tüm haklarımızı kullanacağımızı bildiririz.

    • Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre 10 gün önce Almanya’dan geldiği öğrenilen çiftin testlerinin yapıldığı, son günlerde tüm dünyayı saran Koronavirüs olma ihtimaline karşı, hastane acil servisinin kapatıldığı belirtildi. ” Haberin içeriğinde kesin bir itham ve kesin bir sonuç yoktur, hastahanenin acil olan bölümü kapatılmış, yapılması gerektiği için hastalar izole edilmiştir önlem alınmıştır, . Haberde herhangi bir isim ve adres kullanılmamıştır, halkı galeyena getirecek bir unsur yoktur, sadece alınan önlem haberleştirilmiş bilgi verilmiştir.. , geçmiş olsun cümleten..

  2. Haberin icerigindeki cogu bilgiler yalnistir evet önlem icin acil servis kapatilmis cift karantinaya alinmistir.Cift izole odasinda iki gündür kapali kaldigi odayi izole etmekle mesguldür ..Kesin bilgi yarin verilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.