3500 Kişiyle Büyük Açılış

 

Seferihisar’da kalpler birleşti. 3 bin 500 Seferihisarlı, merkez seçim bürosu açılışında CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i bağırlarına bastı. Binlerce kişinin “Bu Daha Başlangıç” sloganlarıyla inlettiği ilçe meydanında, Başkan Soyer’in sürprizi ise yeni yapılacak “Meydan Projesi’nin” tanıtım filmi oldu.

Ulamış, Doğanbey, Ürkmez, Sığacık seçim bürolarının ardından, Seferihisar’da değişime, gelişime devam diyen Seferihisar sevdalıları İlçe Merkezi’nde buluştu. Açılışta Yaklaşık 3 bin 500 kişi, İlçe bürosu önü, Dutlaraltı ve Park Kafe çevresini doldurdu. Seferihisar’da uzun zamanların en kalabalık siyasi toplantısı olarak değerlendirilirken, seçim bürosu açılışı değil sanki miting yapıldı konuşmaları güne damgasını vurdu.

YEDİ MİLLETVEKİLİ KATILDI

İlçe Seçim Bürosu açılışına CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Alaaddin Yüksek, Erdal Aksünger, Mustafa Moroğlu, Aytun Çıray, Musa Çam ve Hülya Güven de katıldı.  Belediye Meclis Üyesi adaylarının tanıtımının ardından sahneye çıkan Tunç Soyer, büyük bir coşkuyla karşılandı.

HARİTADA BİLİNMEYEN SEFERİHİSAR’I ŞİMDİ DÜNYA TANIYOR

5 yıl önce “Seferihisar hak ettiği yerde değil” dedim ve Belediye Başkanlığına talip oldum diyerek başlayan Soyer; “Seçilir seçilmez ilk işimiz Seferihisar’ı dünyanın en prestijli markalarından biri olan “Cittaslow”la buluşturmak oldu. 5 yıl önce Serinhisar mı, Sivrihisar mı diye karıştırılan, haritada yeri bilinmeyen Seferihisar, bugün ABD’den Çin’e, Almanya’dan Slovakya’ya dünyanın her yerinden kardeş şehirleri olan bir kent oldu. Bugün Türkiye’nin her yerinde belediye başkan adayları vatandaşlarına sakin şehir olmayı seçim vaadi olarak sunuyorsa ve bu projeyle oy istiyorsa,  biz bununla elbette gurur duyuyoruz” dedi.

HERKES ANLADI BİR AKP’NİN ADAYI ANLAMADI

30 Mart yerel seçimleri öncesi yavaşlamak değil hızlanmak istiyorum açıklamaları yapan AKP Başkan Adayını eleştiren Başkan Soyer;  Sakin Şehrin, kalkınmanın yavaşlığıyla hızıyla bir alakası olmadığını herkes anladı bir bu arkadaş anlamadı. Bakın AKP’nin Büyükşehir belediye başkan adayları, belli ki hiç romantik bulmuyor ve “Seferihisar, Karaburun, Tire, Urla, Bayındır’da yavaş şehir hareketinin yaygınlaştırılarak yerel bilincin arttırılmasını projeleri arasına koyuyor. Seferihisar’a ödül veren TBMM Başkanı,  hibe veren Kültür Turizm Bakanı, Seferihisarlı üreticiler, köylüler, kadınlarımız, gençlerimiz, çocuk belediyesinin akıllı çocukları hepsi anladı bir tek bu arkadaş anlamıyor. Bir de gel oturalım, tartışalım diyor. Neresinden başlayayım, ben ne anlatayım bırak kardeşim, yorma beni. Ancak Seferihisar, artık öyle bir yere geldi ki, bu muazzam dönüşümü kimse durduramaz. Kimse Seferihisar’ı sadece kaçak mültecilerle haber olan bir kente geri döndüremez. Kimse Seferihisar’ın kırdığı kabuğu, yeniden örüp, kendi içine kapatamaz. Seferihisar herhangi bir kasaba değil, dünyanın gözdesi olmayı sürdürecek, sahip olduğu nimetlerle göz kamaştırmaya devam edecek, yaşanacak kalkınma herkese, iş ve aş olmaya devam edecek.

BELEDİYECİLİĞİ ASLİ GÖREVLERLE SINIRLI GÖRMEDİK

5 yıldır yaptıkları çalışmaları da anlatan Başkan Soyer;  .5 milyon lira değerinde Çöp kamyonları aldık, araç takip sistemi kurduk, sokak temizleme araçlarından sonra şimdi de sahil temizleme aracı aldık. 450 bin metrekare kare satıh kapladık. Büyükşehir belediyemiz sayesinde köy yollarımız yapıldı, Seferihisar ve Doğanbey arıtma tesisleri  ile Seferihisar’ın 30 sene sonra bile arıtma sorunu olmayacak. Ancak belediyeciliği asla bu görevlerle sınırlı görmedik. Belediyenin asıl sorumluluğunun kentin ekonomik dinamiklerinin önünü açmak olduğuna inandık. Bu nedenle tarımdan, turizmden kendimizi sorumlu bildik. Tarımda öncelikle üretici pazarlarını kurduk, ardından onları örgütleyerek Mandalina, Zeytin Üretici Birlikleri kurduk ve aldığımız hibelerle kooperatiflere destek olduk. Mandalina İşleme – Paketleme tesisi satın alarak Birliğe devrettik.  Üreticimizi iyi tarım uygulamalarına ve organik tarıma yönlendirdik. Tarımsal ürünleri işleyerek, yan ürünlerini geliştirdik, yerli tohumumuza sahip çıktık. Yani bu memleketin tüm insanlarının ekmeğine sahip çıktık. Hiç kimseyi, hiçbir nedenle birbirinden ayırmadan, işini aşını büyütmeye çalıştık.

Seferihisar’da işe ve aşa ulaşmakta zorlanan vatandaşlarımıza sahip çıktık. Belki de sosyal belediyeciliğin Türkiye’deki en güzel örneklerini ortaya koyduk. Bugün Seferikartla, 1.200 aileye karınca kararınca destek oluyoruz.  5 yıldır 5 kuruş harcamadan ve fırıncılarımızın desteğiyle ihtiyaç sahiplerine 50 kuruştan ekmek satıyoruz. Bütün bunları neden yapıyoruz biliyor musunuz? Komşumuz aç yatarken biz tok yatamıyoruz da ondan. Ama bu daha başlangıç daha yapacak çok işimiz var. Seferihisar için ne yapsak az ve yine aynı şeyi söylüyorum” dedi.

30 BİN ÖĞRENCİLİ KAMPÜS HAYAL EDİN

Önümüzdeki dönem yapmayı planladıklarıyla ilgili de konuşan Başkan Soyer; Bir ucunda 30 bin öğrencisi olan, diğer tarafında termal kaynakları olan bir Seferihisar düşünün. Bunlar Seferihisar’ın 5 sene sonrasını hayal bile edemezler” dedi ve  jeotermal, üniversite, meydan projesi gibi projeler hakkında bilgiler verdi.

Açılışın ardından Tunç Soyer ve milletvekilleri, yenileme ve büyütme işi tamamlanan pazar yerini ziyaret etti.

DSC_3073 DSC_3074 - Kopya DSC_3077 - Kopya DSC_3086 - Kopya DSC_3115 - Kopya DSC_3132 - Kopya DSC_3134 - Kopya DSC_3146 - Kopya DSC_3150 - Kopya DSC_3154 - Kopya DSC_3168 - Kopya DSC_3190 - Kopya DSC_3192 - Kopya DSC_3197 - Kopya DSC_3201 DSC_3209 DSC_3244 DSC_3263

pubg uc

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.