Robotların dünyasına hazır olun

Seferihisar’da “Robot Takımı” kuruluyor

Seferihisar Belediyesi, gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşacak “Robot Takımı” kuracak.

Ortaokul 6. ve 7. sınıf ile lise 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinden oluşacak olan robot takımı, Seferihisar’ı çeşitli yarışmalarda temsil edecek.

Başvurular, 14-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Gençlerin, robotik dünyada yeteneklerinizi sergilemek ve geliştirebilecekleri dersler, 7 Temmuz tarihinde başlayacak. Başvuruların ardından gerekli görüldüğü takdirde, 4 Temmuz 2024 tarihinde yazılı sınav veya sözlü mülakat yapılacak. Bu sınav ve mülakatla, en yetenekli ve istekli üyeler belirlenmesi amaçlanıyor. Başvurular, Seferihisar Belediyesi web sitesinde yayınlanacak form üzerinden online olarak yapılabilecek.

 

"Robot Team" is being established in Seferihisar

 

Seferihisar Municipality will establish a "Robot Team" consisting of secondary school and high school students in order for young people to discover and develop their talents in the field of science and technology.

 

The robot team, which will consist of 6th and 7th grade secondary school students and 9th, 10th and 11th grade high school students, will represent Seferihisar in various competitions.

Applications will be made between 14-30 June. Lessons where young people can showcase and improve their skills in the robotics world will start on July 7. Following the applications, if deemed necessary, a written exam or oral interview will be held on July 4, 2024. This exam and interview aims to determine the most talented and willing members. Applications can be made online using the form to be published on the Seferihisar Municipality website.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.