Yağmur Trolleri Görev Başında

Seferihisar’a iki gün boyunca yağan yağmur üreticinin yüzünü güldürürken, geçtiğimiz yıllarda yaşanan taşkınların bu yıl yaşanmaması Seferihisarlıları sevindirdi. Troll hesapların ise yağmur oyunu tutmadı.

Bazı hesaplardan geçtiğimiz yıl yaşanan sel fotoğraflarının paylaşılması hiç inandırıcı olmadı.

Abi herkes yağmur duasına memleketinin hayrına çıkar, bizimkiler evleri sel bassın diye sel duasında. Seferihisar pic.twitter.com/qP9uvOzNDZ

Yağmur yağıyor, seller akıyor… Bizim muhalefet camdan sel baskını duası yapıyor. #SeferihisardaSelYalanıpic.twitter.com/eeeUvHQV0j

Troll olmayı bile beceremeyen, vatandaşın evini sel basmasını bekleyen güruh, size de günaydın… #SeferihisardaSelYalanıpic.twitter.com/NCfX0oTDNN

Vatandaşlar şiddetli yağmurun sel ve taşkına yol açmamasını, geçtiğimiz aylarda Karayolları Genel Müdürlüğü, İZSU ve Seferihisar Belediyesi’nin yaptığı menfez çalışmasından kaynaklandığını düşünürken; 48 saattir aralıksız süren yoğun yağışta ilçe genelinde m2’ye 6,8 kg yağmur düştü.

Geçtiğimiz aylarda İzmir yolu üzerinde yapılan menfez çalışması tamamlanmış, 4 ayrı noktada yolun altı kazılarak Karakayalar Mevkii Atalaykent, Tabur Kavşağı, Yıldız Sitesi önünde ilgili dere geçişlerinde dere ıslah ve menfez çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmanın ardından İZSU, derenin bahçeler arasından denize bağlanmasını sağladı.

 

dsc_0321

Menfez ve kanal bağlantı çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlandı.

 

sahteyagisfoto

 

gercekyagisfoto

Bazı troll hesaplar ve siteler sosyal medyada geçen yılın fotoğraflarını paylaşarak algı oyunu yaparken, Çocuk Belediyesi’nin tabelasının geçen yıl değiştiğini hesaba katmadılar. (Tabelalı fotoğraf 2015’ten, Tabelasız fotoğraf dün yağmurdan sonra çekildi)

 

Seferihisar.com

pubg uc

3 YORUMLAR

 1. Servis Home 20 Yıllık sektör deneyimiyle Türkiye’nin en güvenilir Klima Servisi
  Klimanızın %100 verimle çalışmasını; sağlıklı, güvenli ve tasarruflu olmasını istiyorsanız sektörün öncüsü Servis Home’un Klima Servis çözümlerinden yararlanın!

  http://www.klimaservis.com/

 2. Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

  Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu, Bakırköy, Taksim, Kadıköy, Avcılar, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş’ta bulunan şubelerinde alanında uzman eğitmenlerini bir araya getiriyor ve temel – mesleki atölyeleri ile farklı bir kurs anlayışı sunuyor.
  http://www.fotografcilikkursu.com.tr/
  #fotoğrafçılıkkursu #fotoğrafçılıkkursları #fotoğrafçılıkeğitimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.