Tunç Soyer Ankara’da

CHP’nin İzmir’de hangi ismi aday göstereceği merak konusu iken yarın altıncı kez toplanacak olan CHP Parti Meclisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması bekleniyor. Öte yandan adı kulislerde güçlü şekilde geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara’ya gitti.

CHP’nin İzmir büyükşehir adayı için kritik gün yarın

CHP’nin İzmir’de hangi ismi aday göstereceği merak konusu iken yarın altıncı kez toplanacak olan CHP Parti Meclisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması bekleniyor. Öte yandan adı kulislerde güçlü şekilde geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara’ya gitti. 

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bugüne kadar yerel seçimlere katılacak adayları belirlemeye yönelik 5 kez toplanan Parti Meclisi, yarın altıncı kez toplanacak. Şimdiye kadar yapılan toplantılar sonucunda ilçe ve beldeler dahil 630 belediye başkan adayını açıklayan CHP’de, en merak edilen illerden biri İzmir.

CHP’nin 16 Ocak Çarşamba günü yapacağı Parti Meclisi toplantısı sonrasında da çok sayıda il ve ilçe belediye başkan adayının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını da açıklaması bekleniyor.
İzmir adayının açıklanıp açıklanmayacağı belirsizliğini korurken, Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesi gerçekleştirilecek MYK toplantısında İzmir büyükşehir adayının ele alınacağı da konuşulanlar arasında. MYK görüşmeleri sonrası İzmir adayının bir sonraki PM’ye kalabileceği de değerlendiriliyor.

Soyer ve Batur Ankara’da
Öte yandan isimleri CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur dün Ankara’ya gitti. Soyer ve Batur’un genel merkezden gelen bir davet üzerine mi yoksa son görüşmeleri yapmak üzere mi parti genel merkezine gittikleri bilinmiyor.
CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için şimdiye kadar kulislerde adı geçen isimler; Tunç Soyer, Abdül Batur, Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Aziz Kocaoğlu, Murat Bakan, Özgür Özel oldu. 

CHP’de İzmir krizi! Kocaoğlu apar topar Ankara’ya gitti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ‘CHP’nin İzmir Büyükşehir Başkanı adayı Tunç Soyer olacak’ iddiaları üzerine apar topar Ankara’ya gitti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, bugün apar topar Ankara’ya gittiği iddia edildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, bugün apar topar Ankara’ya gittiği öğrenildi. Ziyaretin kulislere CHP’nin İzmir Büyükşehir Başkanı adayı Tunç Soyer olacak iddiasının üzerine yapılması dikkat çekti.

Bugün Ankara’ya gitti

Gerçek Haberci’den Aycan Karadağ’ın iddiasına göre CHP’de yerel seçim çalışmaları devam ediyor. Gözler ise İzmir’e çevrilmiş durumda. Yarın gerçekleşecek Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantıları sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının açıklanması bekleniyor.

Öte yandan bugün sürpriz bir gelişme yaşandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için bugün Ankara’ya gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.