İzmir’in tarihe duyarlılığını simgeleyen Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri 2019 Programı Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandı. Tarihi Yapıda Yaşam, Esaslı Onarım, Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı, Tarihi Mekânda Geleneksel Zanaatların Yaşatılması, Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik Ödülü kategorilerinde 23 başvuru ödüle değer bulundu.

Seferihisar’a iki ödül

İzmir’in tarihe duyarlılığını simgeleyen özellikle çocuk ve gençlerin tarihi mirasa ve çevreye duyarlılıklarını geliştirmek, bu konuda farkındalık yaratmak hedefiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 17.si düzenlenen Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri’ne katılım yoğun oldu.

Tarihi Yapıda Yaşam ödüllerinden ikisinin sahibi Seferihisar’da Derviş’in Kahvesi ve Neriman Çoker Evi oldu.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “2013 yılında Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı Ödülü’nü Seferihisar’ın Çınarları adlı kitap ile kazanmıştık.Seferihisar’da sahibi oldukları bu kıymetli yapılara, gerekli özeni göstererek Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri’ni tekrar Seferihisar’a kazandırdıkları için Aziz Gürer ve Neriman Çoker’e teşekkür ediyorum” dedi.

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.