Seferihisar’a Çok Yakıştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seferihisar Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanan Seferihisar Kültür Merkezi ve Meydan Projesi’nin açılışını yaptı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Büyükşehir” yatırımlarıyla ilçenin “lig” atladığını belirtti.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar’ın yıldızını parlatacak çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Seferihisar Belediyesi’nin işbirliğinde yapımı tamamlanan Seferihisar Kültür Merkezi ve Meydan Projesi’nin açılışı ilçede düzenlenen törenle yapıldı. Hıdırlık Mahallesi’nde eski belediye binası alanında yer alan meydan ve kültür merkezinin açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
s85092
Büyükşehir’in yapamayacağı proje yok
Törenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kültür merkezinin yapımı, kamulaştırma bedeli ve yol düzenlemesi ile yaklaşık 6 milyon liraya mal olduğunu belirterek, Seferihisar’dan Sığacık’a bisikletle gitmek için hazırlanan projenin ilçenin yavaş şehir konseptine çok yakışacağını söyledi. İzmir’de yerelde kalkınmayı sağlayacak projelere yasal, kurallara uygun olduğu sürece destek verdiklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapamayacağı hiçbir proje ve çalışma yoktur. Yeter ki, yasaya uygun olsun. Yeter ki, yaptığımız çalışma bu kentin kalkınmasında işe yarasın. Hayal olmasın, uçuk olmasın, kaynaklar israf edilmesin. Vatandaşımızın cebine, kültürüne, sanatına, kalkınmasına dokunsun, yaşam standardının artmasına neden olsun” diye konuştu.
İzmirli’ye samimi ol!
Seçim sürecinde iktidarın İzmir’e yönelik eleştirilerine de yanıt veren Başkan Kocaoğlu, İzmir’e laf söyleyenlerin İzmirliler’i tanımadığını belirterek, “İzmir ile bir problemleri var. Ne olduğunu biliyorum da. Onlar daha hala İzmirli’yi tanımayarak, anlamayarak, İzmirli’yi tanımamak ve anlamamakta ısrar ederek bu problemi artırmaya çalışıyorlar. İzmirli o kadar kafası net, aydınlık, o kadar fikirlere açık ki. Yeter ki, İzmirli’ye samimi ol!. İzmirli’ye kafanın arkasında kırk tane tilki dolaşarak yaklaşma! Gönlünü, yüreğini aç. İzmirli zaten seni bağrına basar ama gönül yürek açmazsan İzmirli seni ne yapsın?” dedi.
s879206
Nezaketsizliğin hesabını İzmirliler verecek
AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmirliler’e yönelik “haşhaşi” sözlerinin ardından atılan destek tweetlerine de dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, şöyle konuştu:
“AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 32 tane tweet atarak İzmirli’ye kendine göre ‘haşhaşi’ yani esrarkeş diyor. ‘Kızlı-erkekli oturuyorlar’ diyor; saçmalıyor. Kötü laf da iyi lafta şahsın kendisine ait. Biz gerekli cevabı kürsüden verdik. ‘İzmirli de gerektiği zaman gereken cevabı verecektir’ dedik. Bunun üzerine AKP il başkanı tabi ki tutuştu ve ortalığı yatıştırmak için bir seri açıklama yaptı. Çünkü o da İzmir’de yaşıyor ve İzmir’in yaşam biçiminde çoluğunu, çoğunu yetiştiriyor. İzmir’de bir basın kurumunu yöneten bir milletvekili adayı da milletvekili Cuma İçten’in o 32 tweetine destek olmak üzere bir çok mesaj atmış. ‘Cuma İçten’in fikirlerine aynen katılıyorum; tespitlerinin hepsi doğru. Cuma İçten’in haklı olduğunu görmek isteyen gece Kordon’a gitsin; kafa çekiyorlar’ demiş. İzmir’i, İzmirli’yi, İzmir’in yaşam biçimini, İzmir’in duruşunu sen eğer bilmiyorsan, bilemiyorsan, idrak edemiyorsan o zaman niye Birinci Bölge 4. sıra adayı oldun? Hadi sen oldun; AKP getirdi seni oraya koydu. Bu İzmir Birinci Bölge ne yapacak? Bunların hakaretine maruz kalan İzmirliler birinci bölgeden ne bekliyor? Konaktan, Buca’dan, Karabağlar’dan, Balçova’dan, Narlıdere’den, Seferihisar’dan, Urla’dan, Çeşme’den, Karaburun’dan, Menderes’ten, Selçuk’tan, Menderes’ten ne bekliyoruz? Bu adamı meclise göndermemeyi bekliyoruz. İzmir’e yaptığı bu en hafif deyimiyle ‘nezaketsizliğin’ hesabını hep beraber İzmirliler olarak vermek istiyoruz”.
Seferihisar “Büyükşehir” ile lig atladı
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de tarım her gün ölürken tarım üreticilerine can suyu veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek; “Türkiye’de bütün yerel yönetimler bunu örnek alacaklar. Başkanımız Aziz Kocaoğlu ile son 6 yıldır birlikte çalışma imkanımız oldu. İlçeye çok değerli projeler kazandırdı. Kendisi proje sayısıyla konuşmuyor; 360 proje demiyor ama insana dokunan, dokunduğu yerin değerini büyüten projeler yapıyor. Seferihisar’da Sığacık Kale içinde yaptığı proje ile göğsümüz geriliyor. Kupon proje. Seferihisar’ın değerini büyüttü. İnanılmaz etkileri olacak. Arıtma yapıldı. Eğer denizinize pislik akıyorsa o kent kent olmaz. Arıtma tesisleri olduğu için Seferihisar Türkiye’nin en çok mavi bayraklı halk plajına sahip ilçesi olmuştur. Bunun için minnettarız. Meydan Projesi için de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum İnanılmaz emek verdiler. Kısa sürede ilçemiz kılıf kıyafet değiştirdi. Sınıf, lig atladı. Bizler çok şanslıyız” dedi.
DSC_2605
Seferihisar’a renk katacak
Kültür Merkezi’nin düzenlemesi 12 bin 500 metrekare alan üzerinde gerçekleşti. 3 katlı olan kültür merkezinde sergi ve fuaye alanları, sanatçı dinlenme odası, çok amaçlı salon, kafeterya gibi alanlar yer alıyor. Projenin 833 metrekaresi kültür merkezi, 526 metrekaresi ise atölye binalarından oluşuyor. Tesiste araç otoparkının yanı sıra bisiklet ve motorsiklet park alanları da bulunuyor. Kültür merkezinin çevresinde özel bir düzenleme gerçekleştirilerek biri fıskiyeli iki adet havuz ve otopark alanı yapıldı.
Renkli, desenli asfaltlar dikkat çekiyor
Çalışmalar kapsamında ilçeye yeşil alanları, oturma bölümleri ve peyzajıyla geniş bir meydan da armağan edildi. İlçe merkezindeki yollar baştan aşağı yenilendi. Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve çevre sokaklar “Arnavut Kaldırımı” ve “Kayrak Taşı” desenlerini taşıyan asfaltla kaplandı. 11 bin 500 metrekarelik alandaki düzenleme için uygulanan özel teknikle önceden hazırlanan desenli çelik kalıplar, sıkıştırılmış sıcak asfaltın üzerine özel iş makineleri yardımıyla bastırıldı. Baskı işleminden sonra boya ve son olarak da cila uygulaması yapıldı.
cagan ırmak
s85092
DSC_2516 DSC_2596  s29507  s276783 s367387 s475258 s492526 s576345 s617961 s816250
pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.