Mülteci Çocuklara En Güzel Moral

Seferihisar Belediyesi ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Ürkmez Mahallesi’nde mandalina işçisi olarak çalışan Suriyeli ailelerin çocuklarına, kıyafet ve oyuncak hediye etti.

 

Seferihisar’daki mandalina işleme tesislerinde günlüğü 25 TL’den çalışan Suriyeli yaklaşık 100 sığınmacının çocuklarına Belediye ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV)  yardım elini uzattı. Soğuk kış şartlarından daha az etkilenmelerini sağlamak için çocuklara EÇEV’den gelen kazak, mont, bot, ayakkabı, çorap, terlik, bebek ve çocuk kıyafetlerinden oluşan iki koli hediye eden belediye, ayrıca çocuklara çeşitli oyuncaklar vererek yüzlerini güldürdü.

 

Hediyeleri çocuklara götüren Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürhan Özata; “Belki çok büyük bir yardım yapmadık ama şu günlerde soğuyan havaya karşı gördük ki üstlerinde, ayaklarında kış şartlarına uygun giyecek kıyafetler yok. Bizde kendi imkanlarımız doğrultusunda yardım etmek istedik. Oyuncakları alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.  Belediye Başkanımız Tunç Soyer de özellikle çocuklar konusunda çok hassas davranıyor. Önümüzdeki süreçte yine çeşitli yardımlar yapmak istiyoruz” dedi.

 

Şu an bir mülteci dramı yaşandığını söyleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bu insanlar evleri, işlerini terk ederek savaştan kaçarak ülkemize sığındı. Sadece Türkiye’de değil Avrupa genelinde de bir göçmen krizi yaşanıyor. Bizim ilçemizde de işçi olarak çalışmaya başlayan Suriyeliler var. Bizde en azından çocuklarına bir destek vermek, yüzlerini güldürmek istedik. Durum tespitini yaptıktan sonra EÇEV’i arayarak, konuyla ilgili yardımları istedik. EÇEV yetkilileri de bizi kırmayarak 2 koli kıyafet gönderdi. Tüm EÇEV çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. İmkanlarımız dahilinde tekrar yardım yapmaya çalışacağız.” dedi.

DSC_3805 DSC_3810 DSC_3826

Seferihisar'ın en başarılı muhtarları kim ? Sorun çözen, her aradığınızda telefona yanıt veren hangi muhtar ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.