Çocuk Belediyesi Göreve Başladı

Yeni seçilen Çocuk Belediye Başkanı Selin Ada ve yönetim kurulu üyeleri, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le ilk toplantılarını gerçekleştirerek görevlerine başladı.

 28 Ekim Cuma günü gerçekleşen Seferihisar Çocuk Belediyesi 4.dönem Belediye Başkanlığı seçiminde rakiplerini geride bırakarak Çocuk Belediye Başkanı seçilen Selin Ada, çocuk belediyesini oluşturacak arkadaşlarıyla birlikte belediye içerisindeki ilk mesailerini yaptı.

İlk toplantılarını Belediye Başkanı Tunç Soyer’le gerçekleştiren çocuklar, yapacakları çalışmalar, nasıl bir Seferihisar hayal ettikleri gibi düşüncelerini Başkan Soyer’le paylaştı. Başkan Soyer, ilk olarak 20 Kasım’da düzenlenecek Mandalina Şenliği’nin aynı zamanda Çocuk Hakları Günü’yle aynı güne denk gelmesi nedeniyle, şenlikte etkin rol almalarını ve etkinlik komitesinde yer almalarını istedi. Daha önceki çocuk belediyesinin çalışmalarından da örnekler veren Başkan Soyer; “Dünyada hiçbir kentte olmayan bir ayrıcalığa sahipsiniz. Belediyenin yaptığı çalışmalarda artık doğrudan söz sahibi oluyorsunuz. Sizleri sadece yarının büyükleri olarak değil aynı zamanda bugünün bireyleri olarak görüp, yaşadığınız kente katkı sağlamanızı istiyoruz. Umuyorum bir önceki çocuk belediyemiz gibi başarılı işlere imza atarsınız ve bu kentin değişimine katkı koyarsınız. Çocuk Belediyesi bir yandan da gelecekte seçeceğiniz meslekler konusunda sizi hazırlayacak ve zengin bir deneyim kazanmanızı sağlayacak. Bu nedenlerle, iyi eğitim almanızı çok önemsiyor,  çocuk belediyesinde sizler için çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca çok önemsediğimiz bir konu da sizlerin dünya vatandaşı olarak yetişmesi. Bu konuda da sizleri Avrupa’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan yaşıtlarınızla buluşturacağız. Birlikte yapacağımız çok iş var. Görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Toplantı, çocukların hangi belediye müdürlüğünde çalışacağının belirlenmesiyle devam etti. Çocuk Belediyesi şu isimler ve görev dağılımlarından oluşacak:

 Selin Ada Çocuk Belediyesi Başkanı, Defne Kepcan Başkan Danışmanı, Ahmet Güney Akengin Başkan Yardımcısı, Finans ve harcamalar sorumlusu,  Gamze Argın Başkan Yardımcısı Çevre ve Temizlik Komisyonu, Ezgi Su Meriç Gençlik ve Spor Komisyonu, Yaren Ertürk Kültürel Faaliyetler Sorumlusu, Elif Göcüklü Sosyal İşler Sorumlusu, Selen Şahiner Basın Komisyonu, Bayram Vural İmar İşleri Komisyonu,  Furkan Sezen Park ve Bahçeler Komisyonu, Ege Döner Tarımsal Gelişim Komisyonu, Beren Taylak Bilgi işlem Komisyonu, Çağla Sezen Etüt Proje Komisyonu, Fırat Özdem Fen İşleri Komisyonu.

Bundan böyle çocuklar, haftada bir gün Seferihisar Belediyesi binasında toplantılara katılacak, bağlı oldukları müdürlüklerle birlikte çalışmalarda yer alacak. Ayrıca haftanın her günü kendilerine ait olan Çocuk Belediyesi Binası’nda toplantılar ve etkinlikler düzenleyecek.

dsc_1725 img_3908 img_3909

pubg uc

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.